امام جمعه اسلام آبادغرب با اشاره به نیاز غربی‌ها به منابع و ملت ایران، گفت: مقاومت و هوشمندی تنها راه پیروزی در برابر استکبار است.
کد خبر: ۹۴۴۲۰۷۵
|
۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، حجت الاسلام سید روح الله زمانی موسوی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع اسلام آبادغرب برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن ماه ذی‌الحجه اظهار کرد: ماه ذی الحجه از ماه‌های مهم و حساس است و بسیاری از مناسبات مهم مذهبی در این ماه قرار دارد که از جمله مناسبات در این ماه ازدواج ملکوتی حضرت فاطمه زهرا (س) و و امام علی (ع) و همچنین عید غدیر خم است که عید غدیر حساس‌ترین مناسبتی است که در این ماه وجود دارد و حتی نباید در تراز دیگر مناسبت‌ها به این واقعه نگاه کرد.

وی افزود: اگر گفته می‌شود امر به معروف و نهی از منکر بالاترین واجبی است که در کنار واجباتی مثل نماز، روزه و حج قرار دارد بدانید که در دل امر به معروف ولایت حضرت علی (ع) قرار دارد و وجود امیرالمومنین بالاترین معروف در عالم است و این معروف در مقابل بزرگترین منکرات که طاغوت باشد قرار دارد و بالاتر از این معروف و منکر هیچ معروف و منکر دیگری وجود ندارد.

امام جمعه اسلام آباد غرب با تبریک سالگرد ازدواج حضرت فاطمه (س) و امام علی (ع) تصریح کرد: بهترین وساطت‌ها وساطت بین ۲ جوان برای ازدواج است و ادارات و نهادها نیز باید در این امر به جوانان کمک کنند به بانک‌ها توصیه می‌کنم هنگام اخذ تضامین بانکی رعایت حال جوانان را داشته باشند.

وی با اشاره به مذاکرات فرسایشی برجام گفت: سال‌های سال است که برجام توان مضاعفی را از دولتمردان ایران گرفته است و این مذاکرات فرسایشی چه در لوزان سوئیس یا در قطر و یا در وین باشد تفاوتی در اصل قضیه ندارد؛ ما و دشمنان مثل ۲ خط موازی هستیم که اگر ما از مواضع انقلابی خود کوتاه نیایم این ۲ خط موازی هرگز به هم نمی‌رسند.

زمانی موسوی بیان کرد: عده‌ای از افراد و حتی عده‌ای از نخبگان جامعه گاهاً می‌گویند که چه اشکالی دارد که ما یک چراغ سبزی به دشمنان نشان دهیم و یا از اقدامات هسته‌ای خود بکاهیم اما طبق گفته وزارت خارجه آمریکا ایران به خاطر انقلاب اسلامی سال ۵۹ تحریم است و این نخبگان باید این اعترافات را ببینند و بدانند که مشکل آمریکا با فرهنگ ما است و نه اقدامات هسته‌ای که نبود انحراف در فعالیت‌های هسته‌ای ایران توسط آژانس تأیید شده است.

وی ادامه داد: اردن و مصر از جمله کشورهایی هستند که عادی‌سازی روابط با اسرائیل را پذیرفتند و مشکلات آنها به خصوص مشکلات اقتصادیشان نه تنها رفع نشد بلکه بیشتر هم شد و الان مشکل نان و غذا هم دارند این نشان می‌دهد که مقاومت و هوشمندی تنها راه پیروزی ما است و امروز کشورهای غربی به منابع و مردم ایران نیاز دارند.

امام جمعه اسلام آبادغرب خاطر نشان کرد: تصویب کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت از جمله اقدامات مثبتی بود که در مجلس اسلامی صورت گرفت الان افراد مختلفی در یک اداره مشغول کار هستند و حقوق یکسان دریافت نمی‌کنند که این بی عدالتی به علت تفاوت در نوع قراردادها است بعضی از این قراردادها یک بیگاری و برده داری نوین است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار