قناعت گفت: تاکنون زیرساخت‌های خوبی در شهرک استقرار موکب‌های استان در شهر کاظمین انجام شده که امیدواریم با تعامل هر بیشتر مسئولان همین روند ادامه داشته باشد تا پذیرایی خوبی از زائرین صورت گیرد.
کد خبر: ۹۴۴۲۳۸۷
|
۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، قناعت استاندارخراسان جنوبی در جلسه ستاد اربعین استان با اشاره به اقدامات انجام شده برای استقبال از زائرین اربعین اظهار داشت: تاکنون زیرساخت‌های خوبی در شهرک استقرار موکب‌های استان در شهر کاظمین انجام شده که امیدواریم با تعامل هر بیشتر مسئولان همین روند ادامه داشته باشد تا پذیرایی خوبی از زائرین صورت گیرد.

وی با بیان اینکه برای ساخت صحن امام محمد باقر (ع) در شهر کاظمین ۶ استان کشور معین هستند، اضافه کرد: هفته گذشته جلسه هیئت امنای ساخت صحن امام محمد باقر (ع) در شهر مشهد برگزار شد که در این جلسه خراسان جنوبی به عنوان دبیرخانه معین ساخت این صحن انتخاب شد.

استاندار تصریح کرد: خراسان جنوبی تاکنون در زمینه ساخت صحن امام محمد باقر (ع) در شهر کاظمین ۲۴ درصد تعهد خود برای سال جاری را عملیاتی کرده و نسبت به سایر استان‌های متولی پیشتاز است.

قناعت با اشاره به اینکه مردم خراسان جنوبی تاکنون در زمینه بازسازی عتبات عالیات خوش درخشیده اند و همیشه یک استان پیشتاز و جلودار در سطح کشور بوده‌اند، اضافه کرد: مردم این استان علیرغم عقب ماندگی در زیرساخت‌ها نسبت به سایر مناطق، ولی در حوزه کمک به ساخت عتبات عالیات، همیشه پیشتاز و ممتاز هستند.

وی ادامه داد: پیشتازی مردم خراسان جنوبی در بازسازی عتبات عالیات نشان دهنده فرهنگ بالای معارف الهی و مکتب عاشورایی مردم این خطه است که جای تقدیر دارد.

استاندار در خصوص تخصیص اعتبار از ماده ۹۷ قانون برنامه ششم توسعه برای کمک به ستاد اربعین و احداث زائرسرای ارزان قیمت استان در مشهد مقدس گفت.

قناعت تصریح کرد: در این زمینه جلسه‌ای با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار و در خصوص اختصاص اعتبار تصمیم گیری خواهد شد.

در این ستاد تدابیر لازم برای تأمین آرد مورد نیاز موکب‌های خراسان جنوبی در ایام اربعین اندیشیده شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها