حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
بیانیه سازمان بسیج جامعه زنان سپاه عاشورا به مناسبت 21 تیر روز ملی عفاف و حجاب؛
تبریز - سازمان بسیج جامعه زنان سپاه عاشورا به مناسبت 21 تیر روز ملی عفاف و حجاب ضمن گرامیداشت آن، بیانیه ای صادر کرد.
کد خبر: ۹۴۴۳۹۱۱
|
۲۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، در متن این بیانیه آمده است؛  

 

بسمه تعالی

«برداشتن حجاب؛ مقدمه ای برای زدودن عفت و حیا در جامعه و نابودی خانواده است» .

                                                                                                  19/10/86

                                                                                      مقام معظم خامنه ای مد ظله العالی

 

   سال ها از روزی که رضا خان ملعون، مسجد گوهر شاد را بنابر افکار غربزده خود به توپ بست و معترضان به بی حجابی را به خاک و خون کشید می گذرد و سال هاست که ریشه چنین تفکر واهی در جامعه ما توسط جویبارهای مسموم رسانه های خارجی و فریب خورده داخلی آبیاری می شود.

  آنچه مسلم  است دشمن در یک شبیخون فرهنگی در بازه زمانی طولانی عفت عمومی را در جامعه اسلامی نشانه رفته و با نفوذ در ذهن برخی مردم به اصطلاح روشنفکر و حتی برخی از مسئولان فرهنگی و اجرایی نظام بر سرعت نقشه های خود افزوده و نتیجه اش تیشه ای شده به ریشه و بنیان های ارزشی و اخلاقی خانواده های ایران اسلامی.

 مهم ترین محورهای تهاجم فرهنگی در مواجهه با نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش برای تغییر سبک زندگی به ویژه در موضوع پوشش و رفتار اجتماعی زنان و جوانان ایرانی است که غایت آن باعث از هم گسیختگی نهاد خانواده اصیل ایرانی و سست شدن پایه های اعتقادی یک خانوده مسلمان است.

  همانطور که هجمه های شکل گرفته در این راستا ساختار اجتماعی کشور  که بر پایه های مهمی همچون تقید به معیارهای اسلامی استوار می شود را نشانه گرفته است، سیاستگذاری و اجرای آن در موضوع عفاف و حجاب تأثیر مستقیمی بر سلامت فضای خانواده و آحاد ملت ایران دارد.

   اگر چه جامعه متدینین به ویژه زنان فهیم و معتقد جامعه اسلامی در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب پیشتاز بوده اند اما صـد افسـوس که بخش هایی از دستگاه های مکلف در طرح جامع عفاف و حجاب به ویژه در بخـش های موظـف در فرهنگ سازی نتوانسته و یا نخواسته اند وظیفه الهی خود را که توسط قانون گذار برآن تصریح گشته است به اجرا درآورند و یا با اجرای ناقص و صوری آن بر مصائب این مسیر افزوده اند.

  از این رو ما زنان عفیف و مردان غیور آذربایجان و حافظان حریم خانواده مسلمان در روز ملی عفاف و حجاب دغدغه رهبر فرزانه انقلاب را دغدغه همه مردم مومن و ولایت مدار ایران اسلامی دانسته و تحکیم عالمانه فرهنگ عفاف و حجاب و زیست عفیفانه را در جامعه مطالبه می کنیم و از همه سازمان ها و نهادهایی که به نوعی متولی امور فرهنگی به ویژه مسائل و امورات مرتبط با عفاف و حجاب و خانواده می باشند می خواهیم که با تأسی از رهنمودهای امام خامنه ای و بر اساس بند 3 قانون اساسی که دولت را موظف کرده است(تمامی امکانات خود را برای رشد فضائل اخلاقی و مبارزه با فساد و تباهی به کار گیرد) به وظیفه خود به طور جدی عمل کنند و تمام تلاش خود را در ارتباط با نهادینه کردن موضوع دینی و اجتماعی عفاف و حجاب و زیست عفیفانه به کاربسته و در این امر کوشا باشند.

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها