معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه راه اثرگذاری برنامه‌های دشمن نفوذ بین نسل جوان است، گفت: باید با گسترش فرهنگ ایثار و شهادت این مسیر مسدود شود.
کد خبر: ۹۴۴۷۱۱۶
|
۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، سرهنگ رضا منشوری، معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان عصر امروز در اختتامیه رویداد دانش آموزی سرمشق در سالن اجتماعات کانون بسیج رشت با بیان اینکه دانش اموزان نقش مهمی در اداره کشور دارد، اظهار کرد: دانش اموزان چراغ راه هدایت کشور بوده و مقام معظم رهبری در اکثر فرمایشات خود به این قشر از جامعه او می ویژه دارند لذا آموزش و پرورش باید بهترین امکانات تحصیلی را برای دانش آموزان فراهم کند.

وی با تاکید بر لزوم دانش آموزان به علم فقه گفت: علم در کنار فقه معنا پیدا می‌کند و این در دنیا هم ثابت شده است و استکبار دقیقا بر روی همین مسئله تاثیر گذاشته است.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان نقش شریعت در گسترش علم را بسیار موثر دانست و افزود: اگر سعی داریم علم در بین دانش آموزان نورانی شود باید به مسئله شریعت توجه جدی و ویژه شود‌.

منشوری با اشاره به نقش بسیجیان دانش آموز به عنوان نیروهای مطالبه‌گر بیان کرد: در دنیای امروزی نصحیت کنندگان از نصیحت شوندگان بیشتر شده است به این منظور در دنیایی که منفعت طلبان جولان می‌دهند، نقش بسیجی به عنوان نیروهای مطالبه‌گری بسیار مهم است و حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه استکبار با طراحی نقشه‌های مختلف همواره سعی دارد بر روی نسل جدید و دهه ۸۰ و نودی‌ها تاثیر بگذارد، تصریح کرد: استکبار می‌داند که اگر نسل جدید تاثیر بگذارد به راحتی می‌تواند برنامه‌های خود را در جمهوری اسلامی اجرایی کند لذا باید با گسترش فرهنگ ایثار و شهادت باید با نفوذ دشمن به کشور مقابله کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان راهیان نور را یک کلاش عظیم دانشگاهی معرفی کرد و گفت: از سیره عملی و مکتب شهدا، رزمندگان و جانبازان می‌توان زندگی آموخت و اگر به این امر به درستی عمل شود هیچ قدرتی نمی‌تواند بر روی قشر دانش آموز و دانشجو تاثیر بگذارد.

به گزارش‌‌ بسیج در پایان این جلسه از نفرات برتر نخستین رویداد دانش آموزی سرمشق تقدیر شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها