خبرهای داغ:
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین؛
حجت الاسلام مجیدی عنوان کرد: اگر امام حسین(ع) قیام نمی کرد امر امامت و ولایت در جامعه به فراموشی سپرده می شد. لذا مهمترین فلسفه قیام امام حسین(ع) ادامه راه و مسیر غدیر است.
کد خبر: ۹۴۴۸۰۰۰
|
۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳

قزوین_ به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام سیدمصطفی مجیدی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین صبح امروز در مراسم سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در جمع فرماندهان و کارکنان پایور و وظیفه قرارگاه عملیاتی لشکر ۱۶ زرهی و تیپ ۱۱۶ شهید صفوی قزوین با تشریح فلسفه قیام حضرت امام حسین علیه السلام گفت: اگر امام حسین علیه السلام قیام نمی کرد امر امامت و ولایت در جامعه به فراموشی سپرده می شد. بنابراین مهمترین فلسفه قیام امام حسین (ع) ادامه راه و مسیر غدیر می باشد.

وی گفت: در جامعه ای که امر ولایت و امامت جریان نداشته باشد پوسته ای ظاهری از دین باقی می ماند. لذا هدف اصلی از قیام کربلا زنده کردن امر امامت و ولایت در جامعه است.

حجت الاسلام مجیدی خاطرنشان کرد: امروز اگر بحث ولایت در جامعه فراموش شود، کربلای دیگر شکل خواهد گرفت اما این بار امام معصوم به کربلا نخواهد رفت و شهید نخواهد شد. درس امروز کربلا برای همه ما ایستادن پای امام معصوم علیه السلام و حمایت از نایب ایشان است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ادامه داد: امروز لازمه جامعه منتظر این است که پای امام معصوم (ع) بایستد و یادمان باشد که اگر غدیر و جریان سقیفه تکرار شود و از امامت و ولایت حمایت نشود عواقبش گریبان همه جامعه را فراخواهد گرفت.

حجت الاسلام مجیدی با اشاره به اینکه امروز فریضه جهاد تبیین تکلیف همه افراد جامعه است تصریح کرد: راه رسیدن به خدا راه امامت و ولایت است و هرکسی خود را سرباز ولایت می داند باید نسبت به تبیین اهداف قیام امام حسین علیه السلام اقدام کند.

وی با اشاره به مشکلات موجود امروز جامعه بیان کرد: دلیل اصلی معضلات کشور دور شدن از مسیر ولایت و دل سپردن به جبهه استکبار است. امروز دلیل همرنگ شدن برخی از افراد با جریان دشمن به دلیل ضعف اعتقاد به دین و سیدالشهدا نیست، بلکه به دلیل کمرنگ شدن خودباوری و تلقین تحقیر و خودکم بینی در جامعه است.

وی افزود: امروز با جهاد تبیین بایستی مولفه عزت و خودباوری و عدم ذلت پذیری در جامعه تقویت شود. 

حجت الاسلام مجیدی در پایان با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: تئوری و راهبرد امروز ما راهبرد تدافعی نیست بلکه راهبرد حمله است و اگر می خواهیم حسینی باشیم و حسینی بمانیم باید در مسیر مکتب ولایت حرکت کنیم.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار