خبرهای داغ:
معاون فرهنگی و آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین؛  
معاون فرهنگی و آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی با محوریت ایثار و شهادت برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۴۴۸۵۰۲
|
۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸

قزوین_فاطمه نسخه‌چی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در گفتگو با خبرنگار بسیج بیان کرد: نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی با محوریت ایثار و شهادت برگزار می‌شود.

وی افزود: بزودی فراخوان برگزاری جشنواره ملی قصه‌گویی اعلام خواهد شد تا هنرمندان قزوینی که در زمینه قصه‌گویی مهارت دارند در این جشنواره شرکت کنند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در دوران کودکی و نوجوانی تاثیر بسزایی دارد لذا باید بستر‌های مناسبی جهت تحقق این مهم مهیا کرد تا این قشر با مفهوم، اهمیت و ابعاد مختلف این فرهنگ آشنا شوند.

نسخه‌چی افزود: شناخت کودکان و نوجوانان با فرهنگ ایثار و شهادت موجب خواهد شد که آن‌ها در زندگی روزمره خود تعاملات و اتفاقات کوچکی به تاسی از این فرهنگ رقم بزنند.

این مسئول عنوان کرد: راهکار‌های مختلفی وجود دارد که کوکان و نوجوانان با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند که قصه‌گویی یکی از مهمترین آنهاست و می‌تواند به نحو مطلوبی این فرهنگ را برای آن‌ها تبیین کند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ادامه داد: در همین راستا بنیاد شهید و امور ایثارگران جشنواره ملی قصّه‌گویی را با هدف گسترش پایدار مفهوم ایثار در سطح جامعه و با نگاه جدی به اثرگذاری بر کودکان نسل امروز برگزار می‌کند.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار