وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: برقراری خط هوایی مستقیم میان کاراکاس - تهران را اقدامی مهم و ارزشمند ارزیابی کرد.
کد خبر: ۹۴۴۸۵۷۵
|
۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۶

به گزارش خبرگزاری بسیج، امیر محمد رضا آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دیدار با «رامون بلاسکز» روابط و مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیواری ونزوئلا را به دلیل اشتراکات فراوان سیاسی، اقتصادی، و دفاعی، اراده سیاسی رهبران دو کشور، مواضع مشترک نسبت به تحولات منطقه‌ای و بین المللی و به ویژه در برابر سلطه خواهی و یک جانبه گرایی استکبار جهانی وامپریالیسم را راهبردی توصیف کرد و با اشاره به اراده مقامات دو طرف برای گسترش و تعمیق روابط دو کشور، برقراری خط هوایی مستقیم میان کاراکاس - تهران را اقدامی مهم و ارزشمند ارزیابی کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به عنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ونزوئلا با اشاره به سفر رئیس جمهور محترم ونزوئلا به جمهوری اسلامی ایران بر توافقات پایدار فی ما بین در عرصه‌های مختلفی نظیر معدن انرژی، نفت، نیروگاه، و همچنین همکاری در حوزه‌های علمی و فناورانه، دفاع، حمل و نقل و ارتباطات، خودرو، پزشکی و درمانی، کشاورزی، تجاری، مالی و بانکی تاکید کرد.

در این دیدار رامون بلاسکز با اشاره به دستاوردهای سفر رئیس جمهور ونزوئلا آقای مادورو به ایران بر پیگیری توافقات فی ما بین و گسترش همکاری‌ها تاکید کرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار