حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
سخنگوی سپاه با اشاره به قدردانی سرلشکر سلامی از پیشتازی یگان های سپاه در خدمت صادقانه ، مجاهدانه و خلاقانه به هموطنان زلزله‌زده هرمزگان گفت: خلاقیت و نوآوری در خدمت رسانی به مردم در حوادث و بلایای طبیعی راهبرد قطعی سپاه است.
کد خبر: ۹۴۴۸۶۹۵
|
۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۹

در پی اتمام عملیات امداد و خدمت رسانی سپاه به زلزله زدگان هرمزگان، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از همت جهادی و خلاقیت و نوآوری‌های یگان‌های سپاه در سرعت بخشی خدمات و تامین نیازهای اساسی مردم آسیب دیده از زلزله در منطقه سایه خوش استان هرمزگان قدردانی کرد.

سردار شریف با اعلام این خبر افزود: در پی زلزله اخیر استان هرمزگان به دستور سرلشکر سلامی یگانهای نیروی دریایی سپاه، سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان و قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه ساعتی پس از وقوع زلزله با سازماندهی و گسیل ظرفیت‌های خود به صحنه امداد، نجات و خدمت رسانی به مردم زلزله‌زده سایه خوش بندرلنگه شتافتند.

سخنگوی سپاه تامین نیازهای ضروری و اساسی مردم زلزله‌زده بویژه جابجایی و اسکان موقت را از دغدغه‌هایی دانست که بحمدالله در حادثه اخیر با سرعت و خلاقیت مجموعه آماد و پشتیبانی سپاه در ساخت و تولید کانکس‌های مسکونی با فناوری جدید و مجاهدت نیروهای حاضر در صحنه مرتفع شد.

سردار شریف در تشریح خلاقیت و نوآوری به کار گرفته شده در کمک رسانی به حادثه دیدگان زلزله سایه خوش بندرلنگه گفت : تولید، تامین، ارسال، استقرار، نصب، آماده سازی و آغاز تحویل ۴۸۹ کانکس مسکونی ۱۵ متری مجهز به سامانه سرمایشی به مردم زلزله زده در کمتر از ۴۸ ساعت پس از وقوع زلزله، حکایت از تحول در فرایند خدمت رسانی‌های مردمی کشور در شرایط بحران و سختی‌ها دارد.

سخنگوی سپاه خاطرنشان کرد: در گذشته ارسال کانکس به مناطق زلزله زده به رغم تلاش‌های مجاهدانه و مجدانه نیروهای پشتیبانی و امدادی به دلیل حجم بالای سازه‌ها، عملیات انتقال به کندی صورت می پذیرفت و هر کانکس معمولاً با یک دستگاه تریلی و طی زمان قابل توجه به مناطق مورد نظر می رسید، اما در ماجرای اخیر با به کارگیری خلاقیت و نوآوری و فناوری‌های جدید در ساخت کانکس‌های تاشو سرعت و سهولت و ارسال کانکس ها و عملیات آماده سازی و نصب برای بهره‌برداری و اسکان آن هم در ۲۰ دقیقه را به گونه‌ای منحصر به فرد رقم زد که آثار آن در بهبود و تسریع فرایند خدمت رسانی و نیز کاهش دغدغه مردم و رضایت آنان ملموس و قابل مشاهده بود.

سردار شریف با اشاره به قدردانی فرمانده کل سپاه از اهتمام معاونت آماد و پشتیبانی سپاه در ساخت و تامین کانکس‌های تاشو و همچنین فرماندهان نیروی دریایی سپاه، قرارگاه مدینه نیروی زمینی سپاه و سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان در اجرای ماموریت‌های امدادی و خدمت رسانی گفت: فرمانده کل سپاه با تبریک این دستاورد مبارک و ارزشمند و تلاش های شبانه روزی یگان‌های فعال در صحنه، به آحاد ملت ایران اطمینان داد، تداوم تفکر و اندیشه در خلق ابتکارات و نوآوری ها برای مواجهه موفق با حوادث مشابه و محتمل پیشرو و ارتقای سرعت، دقت و کیفیت عملیات و خدمات مربوط به امدادرسانی به هموطنان عزیز در بلایای طبیعی مانند آنچه که برای اولین بار با ساخت کانکس های تاشو توسط سپاه رقم خورد، برای پاسداران انقلاب و نهاد مردمی سپاه یک اصل و راهبرد قطعی و غفلت ناپذیر است.

ارسال نظرات