مسئول سازمان بسیج دانش آموزی آذربایجان شرقی:
تبریز- مسئول بسیج دانش آموزی سپاه عاشورا خطاب به دانش آموزان شرکت کننده در اردوی راهیان نور گفت: شهدا شما را ازبین هزاران دانش آموز انتخاب کرده اند و این مايه فخر شماست.
کد خبر: ۹۴۴۸۸۵۲
|
۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام مصطفی نجفقلیزاده سرایی در آیین اعزام راهیان نور شمالغرب میانه با تشویق دانش آموزان بر ثبت خاطرات سفر به مناطق جنگی و نوشتن دلنوشته هایی  برای شهدا، اظهار داشت: شهدا زنده اند و دلنوشته های شما را می خوانند و به درد دلهایتان گوش می دهند پس خود را با شبيه کردن رفتار و اعمالتان به سيره شهدا ، با آنان مانوس کنید.

معاون فرماندار میانه نیز در آیین اعزام کاروان راهیان نور، دانش آموزان را به انتقال مفاهیم و آموزه های این سفر معنوی به دوستان و اطرافیانشان توصیه کرد و افزود: الگوی شما باید حضرت زینب سلام الله علیها باشد که توانست با انتقال درست مفاهیم، رسالت، رشادت‌ها و مظلومیت های حادثه عاشورا. این مکتب را برای همیشه زنده نگه دارد.

   فرید قشلاقی افزود: باید متوجه باشیم که شهدای ما برای حفظ ارزش های عاشورا و اسلام، قدم در کربلای جبهه‌ها گذاشته و خود، اسوه ایثار و شهادت شدند.

   رحیم احمدی مدیر آموزش و پرورش میانه نیز در این مراسم بر انتقال فرهنگ دفاع، مقاومت، ایثار و شهادت تاکید کرد و اظهار داشت: راهیان نور یک سفر معنوی و پرارزش است که باید حداکثر بهره برداری را از فواید بیشمار آن کرده و دیگران را نیز از این برکات بهره‌ مند کنیم.

   در ادامه داریوش اردبیلی راوی و یادگار ماندگار دوران دفاع مقدس و از جانبازان جنگ تحمیلی، خاطراتی از این دوران را بیان کردند.

   دومین کاروان راهیان نورمیانه با شرکت بیش از ۸۰ نفر از دانش آموزان مدارس دخترانه جهت بازدید از مناطق عملیاتی شمالغرب کشور با بدرقه مردم و مسئولین، اعزام شدند. 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار