بنا به اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، مالکان واحدهای خالی تا پایان مرداد ماه برای پرداخت مالیات واحدهای تحت مالکیت خود فرصت دارند.
کد خبر: ۹۴۴۸۸۸۰
|
۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲

به گزارش خبرگزاری بسیج، سازمان مالیاتی کشور آخرین مهلت مالکان واحدهای مسکونی خالی را برای پرداخت مالیات خود اعلام کرد.
 
حسب اطلاعات واصله از وزارت راه و شهرسازی، مالیات واحد‌های مسکونی خالی برای سال ۱۴۰۰ در اجرای مقررات ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم محاسبه و از طریق پیامک و بارگذاری در درگاه خدمات الکترونیکی مالیاتی به اطلاع مالکین واحد‌های مذکور رسیده است، لذا مالکین واحد‌های یاد شده حداکثر تا پایان مردادماه ۱۴۰۱ فرصت دارند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی سازمان به نشانی my.tax.gov.ir نسبت به پرداخت مالیات متعلق اقدام نمایند. در غیر اینصورت برابر مقررات نسبت به مطالبه و محاسبه جرایم مقرر در قانون اقدام خواهد شد.
 
در صورت عدم پذیرش مالیات تعیین شده (از جمله خالی نبودن ملک یا عدم مالکیت)، این اشخاص با انتخاب گزینه عدم پذیرش و انتخاب دلیل آن به درگاه سامانه املاک و اسکان کشور وزارت راه و شهرسازی هدایت شده تا نسبت به ثبت، اصلاح و بروز رسانی اطلاعات املاک خود در سامانه اقدام نمایند.
 
بدیهی است حذف یا تعدیل مالیات اعلام شده منوط به اعلام مراتب اصلاح و یا غیرخالی بودن واحد مسکونی از طریق وزارت راه و شهرسازی می‌باشد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار