سردار معروفی گفت: فرهنگ حاکم بر دفاع مقدس ما هم در شکل هم در محتوا همه شهدا و جانبازان و آزادگان را ماندگار و جاوید کرد، زیرا محتوای دفاع مقدس ما اسلامی و عاشورایی بود.
کد خبر: ۹۴۴۹۲۹۱
|
۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷

به گزارش خبرگزاری بسیج سردار حسین معروفی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین در یادواره ۲۲ شهید دهستان خبر از شهرستان بافت گفت: شهیدان ما شناسنامه واقعی ملت ایران هستند و هرکس می‌خواهد ملت ایران را بشناسد باید شهدایی را ببیند که عاشورا تولید کردند، چون آن‌ها مظهر قدرت ملت هستند.

وی افزود: شهدا محور وحدت هستند که جانشان را برای حفظ دین خدا و ارزش‌های اسلامی، الهی و حفظ ناموس تقدیم کردند.

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه شهدای ما در سر کلاس درس عباس بن علی (ع) حسینی شدند افزود: جنگ محنت بار و خسارت آور است، اما در یک جنگ نابرابر که همه اشرار عالم در یک جبهه قرار گرفتند و در برابر یک انقلاب نوپای اسلامی صف آرایی کردند؛ این جنگ سخت به دفاع مقدس ماندگار تبدیل شد بخاطر فرهنگ حاکم بر آن بود که فرهنگ دین و عاشورا بود.

فرهنگ حاکم بر دفاع مقدس اسلامی و عاشورایی بود

سردار حسین معروفی ادامه داد: فرهنگ حاکم بر دفاع مقدس ما هم در شکل و هم در محتوا همه شهدا، جانبازان و آزادگان را ماندگار و جاوید کرد، زیرا محتوای دفاع مقدس ما اسلامی و عاشورایی بود.

وی تصریح کرد: ایستادگی، مراقبت، برادری، سادگی، امام شناسی و دشمن شناسی در وجود رزمندگان بوده است و این باعث استحکام درونی شده بود و، چون درون رزم قوی بودند برون رزم قوی شدند و در برابر دشمن ایستادند.

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر خداباوری رزمندگان تشریح کرد: در جبهه خدا حاکم بود، چون همه از خدا می‌ترسیدند از غیر خدا نترسیدند؛ سنت الهی را باور داشتیم و می‌دانستیم دستورات و فرمان الهی تخلف ناپذیر است دشمن را حقیر و کوچک می‌دیدیم و این گونه بود که خدا نصرت داد، چون ما به خدا حسن ظن داشتیم.

وی افزود: در جبهه انسانیت حاکم بود ما آب و غذای خود را به اسرای بعثی می‌دادیم در دفاع مقدس ما جان دادن اولویت داشت در هیچ کجای تاریخ اسلام و شیعه غیر از کربلا نداریم که انسان‌ها برای خدا در جان دادن سبقت بگیرند بعد از عاشورا این جریان فقط در دفاع مقدس ما رقم خورد.

سردار حسین معروفی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که شب‌های عملیات کربلای ۵ را شب‌های قدر جمهوری اسلامی نامیدند گفت: بیشترین سهم را در عملیات کربلای ۵ بچه‌های ثارالله داشتند؛ ما و بچه‌های حاج قاسم باید نقش ثارالله و بچه‌های حاج قاسم و شهید سلیمانی در کربلای ۵ را مقتل نویسی و مقتل خوانی کنیم ما کربلا و معجزه را در این عملیات به چشم سر دیدیم.

فرمانده سابق سپاه ثارالله استان کرمان در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه دشمن ما همان دشمن قبل است و راهبردش همان راهبرد‌های قدیمی است، اما روش و نحوه اجرا را تغییر داده است خاطرنشان کرد: این دشمن غیرقابل اعتماد است هیچکس اندازه امام ما این دشمن را نمی‌شناسد، زیرا امام جامعه ما هدف و راهبرد دشمن را می‌شناسند و عالمانه رصد و تحلیل می‌کنند.

وی ادامه داد: این دشمن امروز دنبال تصرف زمین ما نیست، چون قابلیت‌های نظام اسلامی اینقدر برجسته وقوی است و در حوزه دفاعی و امنیتی که اگر دشمن یک روزی دست به چنین حماقتی بزند باید مطمئن باشد آنجا که حماقت کند گورستانش خواهد بود.

معروفی تاکید کرد: این دشمن به دنبال تصرف ذهن ملت ایران است آن‌ها می‌خواهند بر ذهن ملت ایران بر شجاعت ملت ایران فائق آیند، زیرا ملتی که شجاعتش از بین برود بازوانش قدرت دفاع را ندارد این دشمن با تاثیر روانی و فضای مجازی بدنبال هدف خود است.

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: دشمن به دنبال زدن اراده ما و ورود به قلب ما است تا رفتار‌ها را تغییر دهد با این نیت که تغییر رفتار‌ها تغییر ساختار‌ها را در پیش دارد.

وی با بیان اینکه راه مبارزه با دشمن، امام شناسی و دشمن شناسی است عنوان کرد:  ما تا امام جامعه را نشناسیم و نسبت به او معرفت پیدا نکنیم و ذوب در، ولی و حجت خدا نشویم نمی‌توانیم دشمن را بشناسیم آن امام است که  دشمن را به ما نشان می‌دهد تا بتوانیم حق را از باطل تشخیص دهیم و ما در زمین دشمن قرار نمی‌گیریم.

حسین معروفی افزود: جنگ امروز جنگ ترکیبی است و ابزار دشمن رسانه و فضای مجازی است دشمن جنگی تمام عیار شروع کرده که ذهن بچه‌های ما را هدف قرار دهد امروز دشمن خاکریز و دژ ندارد دشمن درون خانه‌ها نفوذ کرده است.
فرمانده سابق سپاه ثارالله کرمان توضیح داد: امروز باید به تبعیت از شهدا در این جنگ نا برابر ترکیبی با دشمن بجنگیم نه اینکه بنشینیم و پاسخ دهیم باید دشمن را زد و اجازه نداد که التهاب درست کند.

سردار معروفی با اشاره به جوسازی‌های اخیر دشمن در رابطه با حجاب گفت: ببینید چطور عفت جامعه ما را هدف قرار داده اند ما ناموس پرستیم ما ۱۸۸ هزار شهید دادیم تا دامن ناموس ایرانی را پاک نگه داریم؛ دشمن به دنبال بی ناموسی است، اما ما ناموس پرستی را از امام حسین (ع) یاد گرفتیم.

وی اظهار کرد: دشمن دین و اراده‌ها و قلب پاک بچه‌های ما را هدف قرار داده است به دنبال دین زدایی است ما باید به این دشمن در فضای مجازی هوشمندانه بتازیم و جبهه اسلام باید فضای مجازی را تسخیر کند.

معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین در بخش پایانی سخنان خود ضمن تاکید بر لزوم گسترش مکتب شهید سلیمانی عنوان کرد: حاج قاسم را باید با نظامات بشناسیم نه با خاطره؛ ولایی بودن شهید سلیمانی از ویژگی‌های شاخص او است.

معروفی ادامه داد: برخی می‌گویند ولایت پذیر باشیم، اما شهید حاج قاسم ما ولایت باور بود او با میل، ولی کار کرد نه با فرمان و دستور او در، ولی خدا ذوب بود می‌دانست حجت خدا چه میخواهد عین سلمان و ابوذر و مقداد و عمار و عباس (ع) بود.

وی توضیح داد: همانی که امیرالمومنین (ع) در وصف مالک گفت امام امروز ما در وصف حاج قاسم گفت، زیرا رمز عاقبت به خیری معرفت نسبت به، ولی خدا است و وصیتنامه حاج قاسم در واقع ولایت نامه است.

حسین معروفی با اشاره به بخشی از متن موقوفنامه بیت الزهرا (س) حاج قاسم گفت: شهید سلیمانی نوشته است هرکس در این مکان سخنرانی و مداحی می‌کند باید محب اهل بیت باشد باید محب امام خمینی و امام خامنه‌ای باشد؛ این طرز تفکر شهید عزیز ما است.

فرمانده سابق سپاه ثارالله استان کرمان در پایان خاطر نشان کرد: دشمن مثلث مقاومت، جهاد و شهادت را در کشور شیعه هدف قرار داده است ما باید مراقبت کنیم، زیرا اوج عزت و شرف ملت ایران همین مثلث است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار