حجت الاسلام عرب پور، استاد حوزه و دانشگاه گفت: تربیت نسل شجاع و آزاده برگرفته از فرهنگ عاشورا بزرگترین دستاورد و آموزه این نهضت بی‌بدیل است که طی سالیان متمادی گسترش یافته است.
کد خبر: ۹۴۴۹۸۲۱
|
۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از نجف آباد، حجت الاسلام و المسلمین عرب پور گفت: تربیت نسل شجاع الگوی بی‌بدیل مکتب امام حسین (علیه السلام ) است.
وی به ابعاد مختلف قیام سیدالشهدا (علیه السلام ) به عنوان دانشگاه و مدرسه تربیتی برای تعالی نسل امروز و آینده اشاره کرد و گفت: سؤالی که اکثر جوانان و نوجوانان در مدارس مطرح می‌کنند اینکه چرا با گذشت صدها سال از حادثه کربلا ما باید شعائر و برجستگی‌های این نهضت بی‌بدیل را بازگو کرده و سال به سال به تعظیم شعائر حسینی بپردازیم.
کارشناس مسائل دینی افزود: در کنار پاسخگو بودن عقل بشر در طول تاریخ، در قرآن کریم و ادله نبی مکرم اسلام به این موضوع پاسخ داده شده است که مکتب امام حسین (علیه السلام ) مکتب درس‌آموزی است که همواره بشریت از قطعه قطعه آن درس زندگی و هدایت گرفته است.
حجت‌الاسلام عرب پور در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هر چند امر تربیت امر همگانی است اما در مدارس معلمان نقش برجسته‌ای را در انتقال این مفاهیم تربیتی دارند که امیدواریم با الگوی هویت دینی این انتقال مبانی معرفتی انجام شده و به دور از هرگونه قلع و غش بتوانیم حقیقت نهضت کربلا را برای نسل آینده بازگو کنیم.
وی اضافه کرد: در طول تاریخ نبرد حق و باطل و جهل و دانایی وجود داشته و حتی امروز نیز شاهد این مقوله هستیم در حالی که در جبهه حق انبیا و اولیای الهی و در جبهه باطل معاندان و دشمنان اهل بیت در صف تقابل ایستاده‌اند.
حجت‌الاسلام عرب پور گفت: صحنه کربلا را صحنه حق‌جویی، آزادگی، حریت، انسانیت و تکریم شعائر انسانی برشمرد و بیان کرد: شعارهایی که حضرت سیدالشهدا (علیه السلام ) در کربلا داده‌اند، شعارهای بین‌المللی است که حتی انسان‌های بیشماری در طول تاریخ شیفته این شعارها شده‌اند.
وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: امام حسین (علیه السلام ) با شعار هیهات من الذله دست بیعت با ظالمان و طاغوتیان زمان را نداد بلکه سعی کرد تا به دور از ذلت و خواری در مقابل زیادی‌خواهان بایستد.
این برنامه در خانه ایثار منزل شهیدان حجتی ها در دهه اول ماه محرم به همت پایگاه مقاومت بسیج منتظران شهادت حوزه مقاومت بسیج امام حسین علیه السلام ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نجف آباد برگزارمی گردد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار