به گفته دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) مردم این خطه عالمان و روحانیون را دوست دارند و به همین منظور این ارتباط باید تنگاتنگ باشد و با توجه به هجمه‌های فضای مجازی، ضروری است
کد خبر: ۹۴۵۰۰۷۶
|
۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، آیت الله رضا رمضانی در مراسم عزاداری ماه محرم که در حسینیه امام صادق (ع) روستای مژده رشت برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و بیان اینکه اینجانب در گذشته، یک ماه رمضان کامل را در این منطقه شرفیاب شده بودم، اظهار کرد: مدیریت حوزه‌های علمیه باید برنامه‌ریزی کند تا ترم‌های تابستانی و برخی از کلاس‌های در تخصص ایشان، برگزار شود.

وی با بیان اینکه فضلا و علمای گیلانی باید بین مردم بیایند، افزود: اینجا دانشجویانی هستند که نیازمند به حضور عالم برای پاسخگویی به سوالات هستند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت  با بیان اینکه برخی از فضلای گیلانی در حد اجتهاد هستند، تصریح کرد: بسیار پسندیده است که این افراد در تابستان و ایام تبلیغی در مناطق و شهرهای استان حضور پیدا کرده و ضمن برگزاری کلاس، به سوالات مردم به ویژه جوانان پاسخ دهند.

رمضانی شأن گیلانی‌ها را، عالم‌پروری دانست و گفت: مردم این خطه عالمان و روحانیون را دوست دارند و به همین منظور این ارتباط باید تنگاتنگ باشد. با توجه به هجمه‌های فضای مجازی، ضروری است که مردم عالم شهر، محله و استان خود را از نزدیک ببینند و زندگی ساده آنان را مشاهده کرده و با آنها حرف بزنند.

وی با بیان اینکه دشمنان امروز نقشه جدا کردن مردم از روحانیت را دارند، تصریح کرد: دشمن به دنبال این است که مردم دین خود را از غیر روحانیت بگیرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه روحانیت در طول تاریخ اسلام را به ما آموختند و در عرصه‌های مختلف حضور داشتند، گفت: امروزه بزرگترین دانشگاه‌ها در دنیا، مجدداً در رابطه با دین در حال مطالعه هستند زیرا دین در ساحت اجتماعی و سیاسی آمده و حاکمیت پیدا کرده است.

 رمضانی در ادامه به روایتی از امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: حضرت فرمودند که دوست داریم پیروان و شیعیان ما عاقل، اهل خرد، با فهم و درک، دانا، دارای حلم و برداری، اهل صبر، وفاداری و مدارا باشند.

وی با بیان اینکه اگر جامعه اسلامی به دنبال دانش دین باشند دیگر جهل و نادانی نخواهیم داشت، تصریح کرد: امام حسین (ع) به شهادت رسید تا جامعه در جهل نماند. سیدالشهدا (ع) برای اینکه مردم در تحیر و سرگردانی نباشند، به شهادت رسید.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جامعه مورد تأیید اهل بیت (ع) یا باید عالم باشد یا دانشجو اضافه کرد: در جلسات مربوط به امام حسین (ع)، باید درس زندگی بیاموزیم.

رمضانی با تاکید بر اینکه بر اساس قرآن و روایات، زندگی همین داشته‌های مادی که داریم، نیست، گفت: به تعبیر امام حسین (ع)، زندگی همان عشق و حب به حق، تقرب به خداوند و دستیابی به عزت الهی است. همه انبیای الهی آمدند تا انسان را از زندگی ظاهری به زندگی حقیقی برسانند.

وی با اشاره به اینکه ما باید به شکلی زندگی کنیم که ابدیت را برای خود بسازیم، اضافه کرد: ابدیت به باطن ما بر می‌گردد و باطن ما از عقاید، اخلاق و انجام احکام، نشأت می‌گیرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت به واقعه کربلا و شهادت حر بن یزید ریاحی اشاره و تصریح کرد: داستان حر در کربلا، یک امیدی به انسان‌ها می‌دهد که هر چقدر هم آلوده به گناه و معصیت باشیم، می‌توانیم بخشیده شویم.

 رمضانی در پایان مرگ در نزد امام حسین (ع) را به معنی زندگی ذلیلانه عنوان و خاطرنشان کرد: حیات و زندگی در نزد امام حسین (ع) نیز به معنی مرگ عزت‌مندانه است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار