حجت الاسلام و المسلمین رضا نوری گفت: تبیین سیره زندگانی امام حسین (ع) برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و انحرافات دینی نیاز جامعه امروزی است.
کد خبر: ۹۴۵۰۰۹۱
|
۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۱

به گزارش خبرگزاری بسیج حجت‌الاسلام والمسلمین رضا نوری در مراسم سوگواری سیدالشهدا (ع) در سپاه شهرستان بجنورد، اظهار داشت: وظیفه امروز همه علما و دلسوزان دینی نشر سخنان و سیره زندگانی امام حسین (ع) در جامعه است تا از این طریق آموزه‌های دینی در بین مردم گسترش یابد و مردم از انحراف دینی در امان باشند.

وی افزود؛ ایام محرم فرصت ویژه‌ای است تا فرهنگ حسینی در جامعه ترویج یابد و آحاد جامعه با تفکر و اهداف سیدالشهدا (ع) آشنا شوند؛ زیرا دشمنان به دنبال ایجاد گسست بین مردم و فرهنگ دینی هستند.

امام‌جمعه بجنورد ادامه داد؛ تبیین و بازخوانی سبک زندگی امام حسین (ع) موجب ارتقای سطح اخلاق و بصیرت جوانان در جهت دستیابی به خانواده‌ای سالم می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نوری با بیان اینکه اخلاص و وفاداری یاران امام حسین (ع) راز ماندگاری نهضت عاشورا است، گفت؛ بعد از گذشت قرن‌ها همچنان نهضت عاشورا از خاطره‌ها محو نشده است؛ زیرا یاران سیدالشهدا (ع) با اخلاص برای کسب رضای خدا قیام کردند.

وی افزود: وفاداری و اخلاص یاران امام حسین (ع) به حدی بود که ایشان فرموده‌اند در جهان به وفاداری و خوبی اصحاب من وجود ندارد.

امام‌جمعه بجنورد گفت: یاران امام حسین (ع) افرادی بودند که به معنای واقعی کلمه به سیدالشهدا (ع) و تمامی ارزش‌های اسلامی وفادار بودند و جان خود را نیز برای کسب رضای الهی فدا کردند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار