تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: یکی از مباحثی که جهاد دانشگاهی باید به آن توجه کند، صیانت از اصول و ارزش‌های انقلابی از جمله عدالت خواهی، عقلانیت، آخرت طلبی، مردم سالاری دینی، وفاداری به آرمان‌های انقلاب و امام(ره)، پایبندی به فرهنگ جهاد و شهادت، ساده زیستی، عزت نفس و خودباوری در محیط کاری است.
کد خبر: ۹۴۵۰۲۸۳
|
۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار جهادگران دانشگاهی استان، تعهد به توسعه و پیشرفت کشور را از جمله وظایف جهاد دانشگاهی عنوان کرد.

وی افزود: مواردی چون مسئولیت پذیری، پاسخگویی، عشق به خدمت، وفای به عهد، سختکوشی و درستکاری از جمله ویژگی‌هایی است که جهاد دانشگاهی باید در بدنه خود جاری سازد و آنها را به جامعه انتقال دهد.

حجت الاسلام آل هاشم به ماموریت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه پیشرفت، پژوهش و فناوری در کشور اشاره کرد و ادامه داد: توسعه دانش و تحقیقات کاربردی مورد نیاز کشور، ایجاد و توسعه فناوری‌های مختلف، توسعه تجاری سازی فناوری‌های آماده بهره برداری، تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و توانمند در تولید با تاکید بر رویکرد آموزش محور و فناور محور، ارائه خدمات آموزشی با تاکید بر تخصص به منظور ارتقای توانمندی‌های مهارتی و حرفه‌ای با فناوری‌های مهم در عرصه ملی و بین المللی نیز از جمله وظایف جهاد دانشگاهی است.

وی ایجاد و گسترش ارتباط و برنامه‌های فرهنگی در حوزه دانشجویان جهان اسلام، رشد و ارتقای دانشجویان در برنامه ریزی و برنامه‌های فرهنگی و ایجاد فضای تامل گفت‌وگو و خردورزی را نیز از جمله وظایف جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی دانست.

حجت الاسلام آل هاشم هم‌چنین کمک به بهبود فضای کسب و کار، توانمندسازی، اشتغال دانش آموختگان از طریق توسعه و ترویج فرهنگ و کارآفرینی و اشتغال دانش بنیان را جزو ماموریت‌های جهاد دانشگاهی در حوزه اشتغال عنوان کرد.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: جهاد دانشگاهی باید عملکرد خود را در حیطه‌های مختلف فعالیت بررسی و سنجش کند که آیا تاکنون توانسته در پیشبرد اهدافش موفق عمل کند و اگر نتوانسته عوامل و موانع را شناسایی کرده و در جهت جبران نواقص خود گام بردارد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار