حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مدرس خیابانی گفت: از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم تاکنون در شمال سیستان و بلوچستان ۷۳ کیلومتر راه دو بانده افتتاح و تا پایان سال نیز ۷۰ کیلومتر دیگر مورد بهره برداری قرار می گیرد.
کد خبر: ۹۴۵۱۵۲۷
|
۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با وزیر کشور و در ارتباط با پروژه‌های راه و مسکن استان اظهار داشت: تکمیل و بهره برداری از پل بزرگ نهراب در منطقه سیستان و احداث ۸ پل در جنوب استان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری از جمله دستاوردهای دولت سیزدهم در سیستان و بلوچستان است.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در طرح نهضت ملی مسکن به لحاظ پیشرفت پروژه، رتبه اول کشور متعلق به سیستان و بلوچستان است و یک هزار واحد مسکونی قبل از نیمه دوم سال آماده تحویل می شود.

وی ادامه داد: با تکمیل فرودگاه سراوان در آینده نزدیک شاهد انجام پرواز تهران - سراوان و بالعکس از این فرودگاه خواهیم بود.

مدرس خیابانی افزود: به منظور سهولت در تردد تجار و مسافران، مقدمات راه‌اندازی خط مسافربری دریایی چابهار به عمان نیز انجام شده است.

اشتغال بیش از ۱۶ هزار نفر برآیند اجرای طرح ملی مسکن در سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۱۶ هزار و ۸۰۶ نفر در طرح نهضت ملی مسکن این استان اشتغال پیدا کردند که در صورت اجرای مداوم این طرح هیچ فرد متخصصی در این زمینه بیکار نخواهد ماند.

وی افزود: این طرح به عنوان اولویت نخست دولت سیزدهم در این استان رونق صنعت و ایجاد اشتغال را به همراه داشته است.

وی با تاکید بر پیشتاز طرح نهضت ملی مسکن استان در کشور افزود: واگذاری و سند دار شدن اراضی مازاد دستگاه های دولتی استان به نام طرح نهضت ملی مسکن موجب سرعت بیشتر این طرح می شود.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: فعال بودن تنها ۵۲ واحد تولیدی استان از مجموع ۴۷۰ واحد در حوزه صنعت ساختمان مصالح تولیدی مورد نیاز واحدهای مسکونی در دست ساخت این طرح استان را تامین نمی کند لذا باید در کنار توسعه رشته های فنی و حرفه ای مرتبط به سمت توسعه واحدهای تولیدی این حوزه رفت.

این مسئول خاطر نشان کرد: از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم تاکنون در شمال استان سیستان و بلوچستان ۷۳ کیلومتر راه دو بانده افتتاح شده و تا پایان سال نیز ۷۰ کیلومتر دیگر مورد بهره برداری قرار می گیرد همچنین در منطقه جنوب استان نیز تا شهریور ماه سال جاری ۷۰ کیلومتر جاده دو بانده تحویل خواهد شد و ۷۰ کیلومتر دیگر نیز تا پایان سال تحویل می شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار