همدان-نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه ساختارها باید اصلاح شود، گفت: در حوزه مربوط به نماز، متولیان فراوانی مشغول فعالیت هستند که گویای وجود ساختار اشتباهی در این عرصه است.
کد خبر: ۹۴۵۱۷۷۵
|
۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۲

به گزارش خبرگزاری بسیج، آیت الله حبیب الله شعبانی امروز در شورای برنامه ریزی اقامه نماز منطقه 5 کشور که در همدان در حال برگزاری است، با بیان اینکه اولین و آخرین وصیت انبیا الهی نماز بوده است، اظهار داشت: فلسفه و علت نماز، آن است که انسان در پیشگاه الهی اقرار به ربوبیت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اولین آیه در نماز بعد از بسم الله، حمد پروردگار عالم است، گفت: هر چه نماز در جامعه توسعه پیدا کند، انسان مربی خودش را بهتر می‌شناسد.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه عالم محلی برای تربیت انسان است، یادآور شد: هم ابتدا و هم انتهای عالم بحث تربیت مطرح شده است بنابراین بشر باید تلاش کند تا استعدادهایش در این عالم به فعلیت برسد.

وی با بیان اینکه اقرار به ربوبیت، یادآوری رب به بنده است، خاطرنشان کرد: با توسعه نماز، زیر بنای همه مسایل در جامعه حل شدنی است.

شعبانی موثقی با تاکید بر اینکه توجه به نماز در هر جامعه کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد، گفت: نماز اصل، معیار و شاخص و ملاک این موضوع است که در مسیر درست قرار داریم یا غلط.

وی در ادامه با اشاره به هجمه‌های دشمن علیه نماز و دین اسلام، یادآور شد: دشمن با تمام ابزار و وسایل خود در فضای مجازی و حقیقی تلاش می کند تا ما را از مبانی و اعتقادات خود جدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه در عرصه فعالیت‌های فرهنگی با موازی کاری‌هایی مواجه هستیم، گفت: در حوزه مربوط به نماز، متولیان فراوانی مشغول فعالیت هستند که گویای وجود ساختار اشتباهی در این عرصه است.

وی با تاکید بر اینکه ساختارها باید اصلاح شود، اظهار داشت: متاسفانه در دیگر عرصه‌های فرهنگی نیز با همین مشکل و وجود اختلاف سلیقه روبرو هستیم که نیازمند اقدام جدی برای حل این مشکلات هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار