به همت حوزه مقاومت بسیج امام حسین(ع)ناحیه مقاومت بسیج حضرت امیرالمومنین(ع)مراسم یادواره شهدای محله عقبه گلباف با سخنرانی سرهنگ پاسدار حمیدرضا حسین خانی با حضور مسئولین شهر و بسیجیان در گلباف برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۵۲۲۶۷
|
۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان،سرهنگ پاسدار حمیدرضا حسین خانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت امیرالمومنین(ع)از حضور باشکوه مسئولان شهر واقشار مختلف مردم شهید پرور بخش گلباف در برگزاری یادواره شهدای محله عقبه گلباف قدرانی کرد گفت:شهداءشمع محفل شریعت اند !آنان که با رفتن شان به ما درس آزادگی و غیرت و شجاعت آموختند،آنان که مردانه از جان گذشتند وتا آسایش وآرامش را به ما هدیه کنند.هدیه به روان پاک تمام شهدای اسلام ،تا پهلوانان دشت کربلا،شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم.

وی افزود:برگزاری یادواره شهدا نه تنهاگرامیداشت یاد شهداء که نقطه روشنی است تا ما را با اصل و هدف نهایی خود آشنا کند.چرا که به فرموده رهبر انقلاب گاهی رنج و زحمت زنده نگه داشتن خاطره شهداء کمتر از شهادت نیست.

این مقام مسئول  خاطر نشان کرد:شهداءبه هر بهانه مناجات خودشان را انجام می دادند .شهدایی که برای خدا کار می کردند تا به اوج بندگی برسند حواسشان به بندگی خدا باشد وامروز شهداءاز ما توقع دارند ،اما زنان ودختران در جامعه چطور زندگی می کنند،ایا قدر شهداءرا می دانیم ،شهدایی که از همه هستی و جان خود گذشتند تا این نظام و انقلاب زنده بمانند از خدا خواستند شهداء از من تو توقع دارند و ماهم باید عزت و بندگی را از خدا بخواهیم شهداء را فراموش نکنیم ،که می خواهند به مقام قرب الهی برسند باید همانگونه که شهداء به اوج بندگی رسیدند ما هم مسیر شهداء را ادامه دهیم.

حسین خانی در ادامه افزود:شهداءفقط رضا الهی را در نظر داشتند ودر همه سختی ها و گرفتاری ها فقط خدا را درنظر داشتند،شهدایی که به حال یکدیگر غبطه می خوردند واز یکدیگر در مقابل بندگی خدا سبقت می گرفتند.

وی درپایان سخنان خود یاداور شد:ما باید زرنگ باشیم شهداء را الگوی خود قرار بدهیم از فرصتی که به دست آوریم بهترین  استفاده را بکنیم و یکی از فرصت هایی که ما میتوانیم در زندگی استفاده کرد فرصت باقی مانده ماه محرم وصفر است وفرصت دیگر در زندگی داشته باشیم خدمت به پدر ومادر است. فرصت که اگر از دست رفت جایگزین ندارد.آنها که فرمان امام را اجابت کردندبه جبهه ها شتافتند.اما امروز بعداز شهداءچه کردیم انشاالله فردای قیامت شرمنده شهداو خانواده شهدا نباشیم

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار