تبریز- فرمانده سپاه عاشورا ضمن قدردانی از فعالیت های انجام شده در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی ،مراکز رشد و نوآوری را محلی امید آفرین و لازمه توسعه کشور دانست.
کد خبر: ۹۴۵۲۵۲۹
|
۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، سردار اصغر عباسقلی زاده در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری استان افزود: جوانان با استقرار در این مراکز می توانند نیازهای مربوط به تامین کالاهای تحریمی را تامین بکنند.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص اقتصاد دانش بنیان و اشتغال آفرین تاکید کرد: با اتکا به شرکت های فناور و دانش بنیان شاهد شکوفایی اقتصادی در کشور و حل مشکلات معیشتی مردم خواهیم بود.

توزیع عادلانه منابع پارک علم وفناوری در استان آذربایجان شرقی
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی نیز در این دیدار گفت: همه منابع پارک علم وفناوری استان بصورت عادلانه در بین شهرستان های استان توزیع می شود و پارک علم وفناوری استان با دارا بودن 20 مرکز رشد و نوآوری گسترده ترین مراکز را در بین استان های کشور دارد.
عبدالرضا واعظی افزود: با برگزاری جشنواره های رویش در شهرستان های استان به دنبال شناسایی وجذب صاحبان ایده های فناورانه در استان هستیم.
وی تاکید کرد: در چهار سال گذشته درهای پارک بر روی همه فناوران،صاحبان ایده،نخبگان ،اساتید و فارغ التحصیلان تمامی دانشگاه های استان و صاحبان صنایع گشوده شده و در نتیجه افزایش ارتباطات ،ایجاد اعتماد و فرهنگ سازی فناورانه در جامعه و ایجاد سامانه الکترونیکی و امن پذیرش برخط هم اکنون 476 شرکت فناور و دانش بنیان در پارک علم وفناوری استان مستقر هستند.
 واعظی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر ضرورت ورود به حوزه هوش مصنوعی اعلام کرد: مرکز تخصصی متاورس و هوش مصنوعی به زودی در استان ایجاد خواهد شد.
وی با اشاره به عقد قرارداد انتقال فناوری به مبلغ 96 میلیارد ریال در سال گذشته توسط دپارتمان بازاریابی و تجاری سازی پارک اظهار کرد: به دنبال افزایش این میزان به یک هزار میلیارد ریال در سالجاری هستیم.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با بیان اینکه پارک های علم وفناوری حلقه واسط ارتباط دانشگاهیان و صنایع هستند از اعلام آمادگی این مجموعه برای فراهم کردن بستری برای فعالیت بسیجیان صاحب ایده های فناورانه برای رفع نیازهای فناورانه صنایع و تامین کالاهای تحریمی کشور خبر داد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار