معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: حفظ عفاف و حجاب سبب ایجاد امنیت، آرامش و تحکیم خانواده می‌شود.
کد خبر: ۹۴۵۲۷۴۰
|
۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی؛ سید محمدرضا طالبی با بیان این مطلب در قرارگاه عفاف و حجاب استان خاطرنشان کرد: دشمن در چند سال گذشته تهاجم فرهنگی را به صورت خیلی آرام دنبال کرده بطوری که در خیلی از موارد متوجه آن نبوده ایم.


وی با تأکید بر این که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از دهه ۷۰ موضوع تهاجم فرهنگی دشمن را تذکر داده اند، تصریح کرد:، چون تهاجم فرهنگی دشمن در قالب حرکت خزنده انجام می‌شود، عفت، حجب و حیا خدشه دار می‌گردد.


معاون استاندار اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم نسبت به موضوع عفاف و حجاب حساسیت داشته باشیم، چون همه موضوع‌های دیگر تحت الشعاع آن قرار گرفته است.


طالبی متذکر شد: مبلغین باید در مناسبت‌های مختلف با طرح این موضوع، نسبت به تبیین جایگاه عفاف و حجاب و تهاجمات فرهنگی دشمن اقدام کنند.


وی بیان داشت: هر چند در سال‌های گذشته نسبت به این موضوع کم کاری شده، اما به لحاظ شرعی و عرفی نباید در شرایط فعلی نسبت به آن بی توجه باشیم.


معاون استاندار اظهار داشت: با تشکیل تیمی نظارتی باید از تولید و توزیع البسه نامتعارف در استان ممانعت شود و اتاق اصناف نیز می‌بایست از تولید این البسه جلوگیری نماید.


طالبی با اشاره به این که استفاده از ناظرین و گروه‌های مردمی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در پایانه‌های مسافربری استفاده شود، ادامه داد: وضعیت رعایت عفاف و حجاب، یکی از شاخص‌های اصلی در ارزیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی خواهد بود و علاوه بر برگزاری هفتگی جلسه اخلاق در ادارت، منشور عفاف وحجاب باید در محیط اداری نصب شود.


وی با بیان این که از اختلاط کارمندان زن و مرد در یک مکان باید جلوگیری شود، ادامه داد: شهرداری باید برای رعایت عفاف و حجاب در پارک‌ها تدابیر لازم را انجام دهد.


شایان ذکر است: در این جلسه مصوب شد جشنواره استانی مد و لباس برگزار و نشریه تخصصی عفاف و حجاب منتشر گردد، علاوه بر این از مسافرخانه‌ها و هتل‌های استان در زمینه رعایت عفاف و حجاب بازدید شده و گزارش آن در جلسه آینده قرارگاه ارائه شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها