خبرهای داغ:
پیام فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی:

اجلاسیه ملی جهادگران فرصتی برای صدور گفتمان خدمت رسانی و مرور خدمات جهادگران

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان جنوبی: اجلاسیه ملی جهادگران، فرصتی است قیمتی برای مرور خدمات ارزنده جهادگران و البته یادآوری نقش حضور پایگاه امدادی روحانیت در شروع حرکت‌های جهادی.
کد خبر: ۹۴۵۵۲۴۹
|
۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی،  پیام سردار محمدرضا مهدوی فرمانده سپاه انصار اضا علیه السلام خراسان جنوبی به مناسبت برگزاری اجلاسیه ملی جهادگران در فردوس به شرح ذیل است...

بسم الله الرحمن الرحیم

«ما جز با کار جهادی و کار انقلابی نخواهیم توانست این کشور را به سامان برسانیم.» مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی)

تکانه‌های بیش از اندازه گهواره زمین در شهریور سال ۱۳۴۷ سبب شد تا تن زمین فردوس خراسان جنوبی نیز به شدت بلزرد زمین و هر آن چه بر روی آن است بر سر ساکنان این سرزمین آوار شود و علاوه بر ویرانی‌های بسیاری جان هزاران نفر را نیز بگیرد.

خشم بیش از اندازه طبیعت در این برهه از تاریخ معاصر سبب شد تا آن‌ها که جان سالم از این رخ داد طبیعی به در برده بودنده و آن‌هایی که تن بی جانشان زیر آوار مانده بود به مدد شان آمده و التیام بخش دل‌های چاک چاک‌ها و خانه‌های آوارشان باشد به همین واسطه عده‌ای از طلاب حوزه علمیه مشهد به رهبری یک طلبه جوان با نام سید علی خامنه‌ای پا به این میدان جنگ زده طبیعت گذاشتند تا مرهمی بر زخم‌های زلزله زدگان باشند و جای خالی کمک‌های دولتی را پر کنند.
آن‌ها در این منطقه پایگاه امدادی روحانیت را بنا نهاده و با استقرار این پایگاه علاوه بر این که روحی تازه در کالبد بی جان زلزله زدگان فردوس دمیده شد شاهد فوج فوج کمک‌های مردمی نیز به این منطقه بودیم.
این اقدام خیرخواهانه جهادگران روحانی زمینه را برای استفاده از گروه‌های مردمی در مدیریت و برنامه ریزی گروه‌های امدادی آن هم به هنگام نیاز و وقوع حوادث فراهم آورد و زمینه ساز شکل گیری گروه‌های جهادی بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نیز برای کمک و مدد رسانی در برهه مختلف شد.
بنیان گذاری این اقدام بی نظیر جهانی رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران در شهریور سال ۱۳۴۷ سبب شد تا در این برهه از تاریخ معاصر ایران زمین نیز شاهد جوشش و امداد رسانی گروه‌های جهادی متعدد از جوانان مستعد و کار بلد با تاسی از راه رهبر خویش آن هم با روحیه‌ای انقلابی و جهادی در دورترین و محروم‌ترین نقاط جمهوری اسلامی ایران باشیم و این مجاهدت‌ها بی دریغانه جهادگران در برهه‌ها و عرصه‌های مختلف زمینه ساز صدور گفتمان خدمت رسانی، زدودن چهره محرومیت از روستاها، غنی سازی اوقات فراغت و... شده است.
هیچ شکی نیست که اجلاسیه ملی جهادگران، فرصتی است قیمتی برای مرور خدمات ارزنده جهادگران و البته یادآوری نقش حضور پایگاه امدادی روحانیت در شروع حرکت‌های جهادی.

اینجانب ضمن قدردانی از همه بزرگوارانی که در فرمانداری، نهاد امامت جمعه و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فردوس، دستگاه‌های اجرایی، نهاد‌های نظامی، انتظامی و امنیتی، حوزه‌های علمیه، صدا و سیما، اصحاب رسانه و ... با تعامل و همبستگی در برپایی این گردهمایی ملی نقش داشته اند، امید آن دارم که این اجلاسیه بتواند نام فردوس و خراسان جنوبی را در تاریخ این مرز و بوم ماندگار نماید.

سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا مهدوی فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار