حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
حجت‌الاسلام‌ صدیقی گفت: اربعین حسینی سمبل و نماد حیات شهید و نابودی مستکبر است.
کد خبر: ۹۴۵۶۲۹۲
|
۱۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷

اربعین سمبل حیات شهید و نابودی مستکبر است

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز 18 شهریورماه تهران با اشاره به حماسه اربعین حسینی و حضور پرشور و گسترده زوار در این مراسم گفت: مسئله اربعین یک بار اخلاقی دارد که در تیریبون‌های جامعه ما طرح می‌شود.

وی افزود: در حدیثی که در روایت های شیعه و سنی آمده است گفته شده که اگر انسان ۴۰ روز زندگی خود را بر محور رضای خدا قرار داده و از هوای نفس خود فرار کند، خداوند متعال چشمه‌های حکمت را از دل او می‌جوشاند و وقتی سخن می‌گوید این سخن تبدیل به بارش حکمت می‌شود.

وی با بیان اینکه اربعین سمبل و نماد حیات شهید و نابودی مستکبر است، افزود: خداوند متعال می توانست که اولین زائر را ۱۰ روز بعد از عاشورا به کربلای معلی برساند ولی سِری در این مسئله است که باید ۴۰ روز بعد از شهادت سیدالشهدا علیه‌الاسلام، جابر بن عبدالله انصاری بیاید و قبر بی‌نشان سیدالشهدا را نشان‌دار کند و این پرچم را در آنجا نصب کند تا به من و شما بگویند اگر ۴۰ روز، شب و روز زیر پرچم امامت و ولایت نفس کشیدید، بعد از چهل روز خودتان تبدیل به چشمه معرفت می‌شوید.

خطیب جمعه تهران با اشاره به دستاوردهای دولت سیزدهم گفت: بحمدالله پرچم در دولت سیزدهم در دست یکی از فرزندان حضرت زهرا سلام الله علیها قرار گرفته که عاشق خدمت است و شیفته قدرت نیست.

حجت الاسلام صدیقی ادامه داد: یکی از برکات خداوند به این دولت این است که امید را تا حد زیادی در دل مردم بازگردانده و حتی مخالفان این دولت نمی‌توانند انکار کنند که این دولت جهادی و در میدان است و بحمدالله کسی حاشیه ای از این دولت سراغ ندارد.

خطیب جمعه تهران بیان کرد: آقای رئیس جمهور در تمام حوادث مانند سیل‌ها، خود شخصاً در میدان حاضر شده و صرفاً پیام صادر نکرده و در کنار او وزیران دولت نیز همواره حضور میدانی داشتند که این نکته برای مردم ما ایجاد دلگرمی و امید می کند.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم رقابت منفی با قوای دیگر کشور ندارد، گفت: زمانی که دولت سیزدهم کار خود را شروع کرد مشکلات زیادی از نظر تورم، خالی بودن خزانه و به هم ریخته بودن اوضاع وجود داشت ولی در این مدت کارهای بزرگی در زمینه اقتصادی انجام شده و دولت در زمینه دیپلماسی خارجی نیز تحرکات بی‌سابقه‌ای داشته و در صادرات و واردات اقتصادی و مسائل مربوط به آن، آنچه را که فوق توقع بود، انجام داده است.

ارسال نظرات