حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
دبیر ستاد اربعین گیلان با بیان اینکه مرزها بسته شده و ناوگان عمومی به سمت مرزهای خسروی و مهران حرکت نمی‌کنند، گفت: مردم تا اطلاع ثانوی به سمت مرزها حرکت نکنند.
کد خبر: ۹۴۵۶۵۲۲
|
۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، نادر عبدالله پور امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بسته بودن همه مرزهای ۶ گانه ایران و عراق اظهار کرد: زائرانی که برای رفتن به عتبات خود را به مرزها رسانده بودند به دلیل عدم همکاری کشور مقابل دچار مشکل شدند.

وی با بیان اینکه مرزها کاملاً بسته شده و ناوگان عمومی به سمت مرزهای خسروی و مهران حرکت نمی‌کنند، گفت: دیگر هیچ گذرنامه موقتی صادر نمی‌شود، شرایط فعلی نشان دهنده این است که اوضاع بنا بر شرایط و گرمای شدید هوا خطرناک بوده و به دلیل عدم انجام تعهدات طرف عراقی امکان ورود زوار به مرز این کشور نیست و با توجه به این شرایط مزرهای باید بسته می‌شد.

دبیر ستاد اربعین استان گیلان با اشاره به اینکه معمولاً بیش از ۹۰ درصد از زوار گیلانی از مرز مهران عبور می‌کنند، افزود: بین مرز مهران و پایانه مرزی حدوداً ۱۵ کیلومتر بیابان بوده که در این مسیر امکانات رفاهی، پذیرایی و مواکب وجود ندارد و زوار چون در آن منطقه بیابانی در انتظار هستند دچار مشکل شدند.

عبدالله پور با بیان اینکه موکب ها در نقطه صفر مرزی مستقر هستند و با مکان حضور زوار در ۱۵ کیلومتر قبل از نقطه صفر مرزی فاصله دارند، گفت: پیش بینی ما این است که تا دو سه روز آینده اوضاع بهتر شده و با همکاری خوب مردم شاهد رفع مشکلات زوار حسینی خواهیم بود.

وی افزود: بعضی از منابع غیر رسمی از بهتر شدن اوضاع خبر می‌دهند اما انتظار می‌رود مردم شرایط را از طریق رسانه ملی و منابع رسمی پیگیر باشند و تا بهتر شدن اوضاع به سمت مرزها نروند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات