حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
پویش «اربعین با شهدا» در استان یزد امسال نیز همچون سه سال گذشته با حضور مادحین و ستایشگران اهل بیت (ع) در منازل شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد از صبح تا شامگاه اربعین حسینی و قرائت زیارت اربعین برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۹۴۵۶۸۸۹
|
۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۷

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج مداحان و هئیات مذهبی از استان یزد؛ امیرعباس حیران پیش‌از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگارما از برگزاری «طرح اربعین با شهدا» برای سومین سال متوالی در شهرستان یزد خبر داد و گفت: در سال ۱۳۹۹ با همه گیر شدن بیماری کرونا بسیاری از مجالس روضه خوانی به ویژه مجالس یادبود شهدا در سطح شهرستان تعطیل شد که این اتفاق باعث ناراحتی بسیاری از خانواده های شهدا گردید لذا این موضوع اعضای شورای سیاستگذاری کانون بسیج مداحان و هیات مذهبی شهرستان یزد را بر آن داشت تا به دنبال یافتن راهکاری برای حل این معضل باشند.

 

مسئول بسیج مداحان شهرستان یزد افزود: سرانجام پس از ساعت ها بحث و بررسی شورا به این طرح ابتکاری رسید که در سال اول با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و با حضور تنها فرد مداح در منازل شهدا و شرکت اعضای خانواده شهید زیارت اربعین در کوتاه ترین زمان ممکن قرائت شود.

 

آغاز اجرای طرح اربعین با شهدا از سال ۱۳۹۹

حیران تصریح کرد: بنابراین در سال اول مداحان یزدی مهمان ۴۰ خانواده معظم شهید شدند که در میان مادحین چهره های شاخص استان هم دیده می شد.

حیران در ادامه با اشاره به بازتاب بسیار خوب این طرح در سطح جامعه و خانواده های شهدا ابراز داشت: این طرح به اندازه ای مورد استقبال قرار گرفت که حتی بسیاری از خانواده های شهدا تقاضای حضور مادحین را در منازل خود داشتند که بر همین اساس لیست تمامی خانواده های شهدای سطح شهرستان احصاء و برنامه ریزی شد تا هرساله تعدادی از این عزیزان تحت پوشش قرار گیرند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته با تشکیل گروه جهادی بسیج مداحان  شهرستان یزد شکل کار گسترده تر و هدفمند تر دنبال شد به گونه ای که ۶۵ مداح و بیش از ۳۰ خادم به مناطق ۵گانه شهری مراجعه و در ۷۲ خانه شهید زیارت اربعین قرائت شد که بعضاً برخی از مادحین در دو منزل شهید حضور یافتند.

 

اربعین با شهدا مصداق بارز «جهاد تبیین»

مسئول بسیج مداحان شهرستان یزد در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت:  امروزه به واسطه عجین شدن رسانه ها با زندگی مردم و در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص  فوریت، قطعیت و واجب بودن فریضه «جهاد تبیین» تلاش کردیم تا این طرح بزرگ را به استان های دیگر کشور هم معرفی نماییم.

 

یزد؛ الگویی برای سایر استان ها

حیران خاطر نشان کرد: بر همین اساس امسال با توجه به حضور بسیاری ازمادحین در راهپیمایی اربعین، این برنامه را با همراهی ۷۲ تن از مداحان برگزار و همچنین با مشارکت خوب صدا و سیمای مرکز یزد و اصحاب رسانه استان و کشور رسانه ای خواهیم کرد تا انشالله یزد که همواره در زمینه های مختلف الگویی برای تمامی استان ها بوده در این خصوص نیز پیشتاز و الگو باشد.

مسئول بسیج مداحان شهرستان یزد اذعان داشت: در هفته دفاع مقدس نیز قرائت زیارت عاشورا در گلزار شهدای خلدبرین و ۱۴ خانواده معزز شهید به نیت چهارده معصوم در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان با اشاره به مشارکت افراد و دستگاه های مختلف در امر برگزاری طرح مذکور ابراز داشت: انصافا اگر همراهی این بزرگواران نبود قطعا این حرکت عظیم محقق نمی شد و در اینجا باید از فرماندهی معزز سپاه الغدیر و معاون محترم هماهنگ کننده، ریاست محترم سازمان بسیج مداحان کشور و استان یزد، مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد و همه عزیزانی که ما را در اجرای این حرکت بزرگ یاری نمودند تشکر و قدردانی نمایم

 

مشارکت ۵۰ خادم جهادی در طرح اربعین با شهدا

حسن برامسی زاده مسئول گروه جهادی بسیج مداحان شهرستان یزد نیز در این نشست با بیان این مطلب که این گروه جهادی سال گذشته تشکیل و امسال با بالغ بر ۵۰ عضو به تثبیت رسیده است گفت: در این گروه جهادی که متشکل از برادران و خواهران مداح و خادم می باشد برنامه های فرهنگی مختلفی در طول سال اجرایی می شود.

وی هدف از برگزاری طرح «اربعین با شهدا» را ادای دین جامعه ستایشگری به مقام شامخ شهدا و ایثارگران برشمرد و اظهار داشت: یکی از پیامدهای این برنامه در دوسال گذشته رضایت خاطر پدران، مادران و خانواده های عزیز شهدا و دعای خیر آنان بوده که این بالاترین افتخار برای ما محسوب می شود.

حضور مادحین در منازل شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد

مسئول گروه جهادی بسیج مداحان شهرستان افزود: برنامه «اربعین با شهدا» امسال ،مادحین و خدام در منازل شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد از صبح تا شامگاه اربعین حسینی با حضور یافته و به قرائت زیارت اربعین خواهند پرداخت.

برامسی زاده در بخش دیگری از سخنانش از اجرای طرح قرار هفتگی با شهدا و برگزاری یادبود متوفیان جامعه ستایشگری در آینده نزدیک خبر داد و ابراز داشت: در آینده با بهره گیری از ظرفیت گروه جهادی، برنامه های متنوع فرهنگی در راستای تبیین رسالت های جامعه ستایشگری و انجام مسئولیت اجتماعی این قشر اثرگذار اجرایی خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: در اینجا باید از مداحان و خدام بزرگوار که ما را در اجرای این طرح همراهی می کنند تشکر و قدردانی نمایم و امیدوارم دعای خیر شهدا مشمول حال همه این عزیزان باشد.

ارسال نظرات