حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
شاهرود_مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، شاهرود را شایسته پایتختی کتاب ایران توصیف کرد و گفت: شهرستان شاهرود ظرفیت پایتختی کتاب کشور را دارد.
کد خبر: ۹۴۵۷۳۲۹
|
۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۱

شاهرود؛ شایسته پایتختی کتاب ایرانبه گزارش خبرگزاری بسیج، محمد طاهریان، در نخستین جلسه تجمیعی انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود اظهار کرد: آمار اعضا و امانت کتاب در کتابخانه‌های شهرستان در مقایسه با سایر کتابخانه‌های کشور نسبتاً مطلوب است؛ اما با توجه به ظرفیت خوب این شهرستان نباید به همین بسنده کرد.
او، شاهرود را شایسته پایتختی کتاب ایران توصیف کرد و گفت: شهرستان شاهرود با توجه به مسؤولان فرهنگی، دلسوز و پای کاری که دارد، ظرفیت پایتختی کتاب کشور را دارد.
طاهریان ضمن بیان قوانین و مقررات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای احداث کتابخانه نهادی در روستاها، روستای ابر را روستایی شناخته‌شده و نمونه گردشگری در استان معرفی کرد و افزود: با توجه به مطالبه مردم شریف روستای ابر برای احداث کتابخانه و وجود ظرفیت خوب کتاب‌خوان و جمعیتی که در این روستا زندگی می‌کنند، اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان آمادگی همکاری با مسؤولان روستا را برای ایجاد «پیشخوان خدمات کتابخانه عمومی» دارد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با تشریح وضع پروژه‌های نیمه‌تمام کتابخانه‌های عمومی شهرستان گفت: با همکاری مسؤولان مرتبط و تخصیص اعتبارات مناسب برای کتابخانه‌ها، می‌توانیم گام بلندی در راستای تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های شهرستان ازجمله سالن مطالعه کتابخانه امام علی (ع) بیارجمند برداریم.
او ادامه داد: افزایش فضا‌ها و تجهیزات کتابخانه‌ای علاوه بر کاهش آسیب‌های اجتماعی باعث افزایش نشاط اجتماعی و امید در جامعه به ویژه در مناطق کم‌برخوردار و دورافتاده می‌شود.
طاهریان با قدردانی از شهرداری‌هایی که به پرداخت به‌موقع سهم نیم درصدی خود اقدام کرده‌اند، اظهار کرد: پیشبرد هدف‌ها، برنامه‌ها و برطرف کردن موانع و مشکلات این مراکز فرهنگی درگرو پرداخت همین سهم نیم درصد است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین