خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی:
تبریز- مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس از برگزاری ۴۲ عنوان برنامه محوری و چهار هزار و ۲۰۰ برنامه در سطح شهرستان ها خبر داد.
کد خبر: ۹۴۵۷۳۸۳
|
۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۳

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، رضا عباسی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شعار امسال هفته دفاع مقدس «ما مقاوم هستیم»، افزود: زاویه هنر و رسانه بهتر می تواند دستاوردهای دفاع مقدس را تبیین و به مردم منتقل کند چراکه رسانه ابزاری قدرتمند در بازگویی و بازآفرینی ارزش های آن دوران است.

وی ادامه داد: امسال در چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس  برنامه های تدارک شده باید منتج به این باشد که این برنامه ها چه تاثیری و دستاوردی اکنون دارد بر همین اساس جلسات تخصصی در این خصوص برگزار شده تا از افکار قاطبه مردم بهره مند شویم و پیام و دستاوردهای آن دوران را به نسل جوان و کودک و نوجوان انتقال دهیم.
دریادار عباسی اضافه کرد: با توجه به هجمه فراوانی که در این خصوص است هدف ما حفظ آثار و ترویج فرهنگ مقاومت است تا قدرت دفاعی و بازدارندگی نظام به مردم تبیین شود.
نقش الهی رهبری در استمرار حیات معنوی

وی ادامه داد: اصلی ترین برنامه  بزرگداشت هفته دفاع مقدس از ۳۰ شهریور با برنامه تجلیل ملی از رزمندگان  به صورت ویدیویی با رهبر انقلاب و در تبریز  با حضور ۵۰۰ رزمنده استان در مصلی آغاز می شود.
دریادار عباسی همچنین  رژه نیروهای مسلح در روز اول هفته دفاع مقدس همزمان  ۳۱ شهریور آغاز هفته دفاع در میدان آذربایجان رژه نیروهای مسلح از مهم ترین برنامه ها نام برد ئ گفت: اجرای این برنامه برعهده ارتش با حضور مردم و نیروهای مسلح برگزار می شود و بعد از ظهر همان روز غبارروبی مزار شهدا و آیین گرامیداشت شهدا را در گلزارهای سراسر استان و تبریز خواهیم داشت.

وی افزود: افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع در پارک شمیم پایداری و با عنوان باغ موزه دفاع مقدس آغاز و نامگذاری می شود و همه برنامه های هفته دفاع مقدس در این باغ موزه برگزار خواهد شد.
دریادار عباسی همچنین از پیاده سازی و اجرای میدانی عملیات کربلایی پنج در قالب رزمایش در موزه دفاع مقدس خبر داد و گفت: این عملیات توسط لشکر عملیاتی ۳۱ عاشورا بازسازی می شود.
وی اجرای برنامه زنده تلویزیونی هر شب از جوار شهدای گمنام و رونمایی از سردیس فرماندهان استان، ماکت عملیات بدر،  ماکت هواپیمای اف فورد، ماکت خلبانان سانحه هواپیمایی در محل سانحه، ۱۰۰ مقاله دانش نامه استانی، ۲۵ کتاب چاپی و صوتی، تولیدات فضای مجازی، تابلو سنگی منحصر فرد شهید جنگجو در موزه و آلبوم شهدای روحانیت را از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس در پارک موزه برشمرد.

دریادار عباسی از آغاز به کار چهار ابرپروژه در خصوص دفاع مقدس با اجرایی مدرن همزمان با هفته مقدس نیز خبر داد و گفت: برای این چهار طرح پنج میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که در صورت تامین بودجه یکصد طرج دیگر را نیز در این راستا عملیاتی خواهیم کرد که در خود در کشور بی نظیر است.

ارسال نظرات