حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد:
محمد ترکمانه از برگزاری رویداد ملی «حرکت با برکت» خبر داد و گفت: این رویداد با هدف جذب طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه و دانش‌بنیان در حوزه کارآفرینی معلولین و سرمایه‌گذاری بر روی این طرح‌ها برگزار می‌شود و امیدواریم که با برگزاری رویداد «حرکت با برکت» ۱۰۰ رسته شغلی متناسب با توانایی معلولین تعریف و اجرا شود.
کد خبر: ۹۴۵۷۵۴۹
|
۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۸

برگزاری

به گزارش خبرگزاری بسیج، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از برگزاری رویداد ملی «حرکت با برکت» خبر داد و گفت: این رویداد با هدف جذب طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه و دانش‌بنیان در حوزه کارآفرینی معلولین و سرمایه‌گذاری بر روی این طرح‌ها برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: امیدواریم که با برگزاری رویداد «حرکت با برکت» ۱۰۰ رسته شغلی متناسب با توانایی معلولین تعریف و اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان، نخبگان، شرکت‌های دانش‌بنیان و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند طرح‌ها و ایده‌های خود در حوزه اشتغال‌زایی برای معلولین را به رویداد «حرکت با برکت» ارائه دهند.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر این‌که معلولیت محدودیت نیست بیان کرد: برگزاری رویداد «حرکت با برکت» می‌تواند شروع یک حرکت جدی برای اشتغال پایدار و توانمندسازی معلولین باشد.

ترکمانه یادآور شد: ۸ تا ۱۵ درصد افراد جوامع در حال توسعه از نوعی معلولیت رنج می‌برند و در حال حاضر نرخ بیکاری در معلولان ۵۵ درصد و در میان نابینایان بالای ۶۰ درصد است. ما در رویداد «حرکت با برکت» به دنبال فرهنگ‌سازی و ایجاد ظرفیت برای توانمندی معلولین هستیم.

وی در تشریح اقدامات بنیاد برکت در حوزه ایجاد اشتغال برای معلولین گفت: تا به امروز ۴ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی ویژه معلولین و افراد تحت پوشش بهزیستی به بهره‌برداری رسیده است. حجم سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این ۴ هزار و ۵۰۰ طرح بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال است و ایجاد فرصت‌های کسب‌و‌کار برای بیش از ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر را به شکل مستقیم و غیرمستقیم به دنبال داشته است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ۴ هزار و ۵۰۰ طرح به بهره‌برداری رسیده این بنیاد شامل ۲ هزار و ۷۰۰ طرح برای معلولین و خانواده‌هایشان، یک‌هزار و ۴۵۰ طرح زنان سرپرست خانوار، ۲۰۰ طرح زنان آسیب‌دیده و در معرض آسیب و ۱۵۰ طرح ویژه زنان دارای سرپرست خانوار زندانی می‌شود.

گفتنی است، رویداد ملی «حرکت با برکت» به عنوان نخستین رویداد کارآفرینی ویژه افراد دارای معلولیت، قرار است به شناسایی و حمایت از طرح‌ها و ایده‌های برتر در حوزه اشتغال‌زایی برای معلولین بپردازد.

فعالان و ایده‌پردازان این حوزه می‌توانند ایده‌ها و طرح‌های خود در حوزه اشتغال معلولین، اشتغال معلولین در حوزه اشتغال بنگاه‌محور، خوداشتغالی معلولین و حوزه تولید خدمات و محصولات مورد نیاز معلولین را به آدرس event.barkat.ir ارسال نمایند. علاقه‌مندان همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تارنمای بنیاد برکت به آدرس مراجعه www.barakatfoundation.com و یا با دبیرخانه رویداد به شماره تلفن ۶۶۳۰۵۳۵۲- ۰۲۱ تماس حاصل کنند.

طرح‌ها و ایده‌های رسیده به رویداد «حرکت با برکت» توسط داوران ارزیابی و طرح‌های برگزیده همزمان با ۲۱ آذر روز جهانی معلولین معرفی شده و مورد تقدیر قرار می‌گیرند. بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با ارائه تسهیلات، از طرح‌های منتخب حمایت خواهد کرد.

ارسال نظرات