حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
معاون هماهنگ کننده سپاه استان البرز با بیان اینکه امام خمینی (ره) با تعریف واژه مقاومت، معادله قدرت را در دنیا بر هم زدند، گفت: ایشان با پرچمداری فرمانده کل قوا موجب شکل گیری جریان مقاومت شدند.
کد خبر: ۹۴۵۷۹۷۰
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، سرهنگ پاسدار احسان خورشیدی، معاون هماهنگ کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات ستاد فرماندهی برگزار شد، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، با اشاره به رشادت ها و جانبازی های آحاد مردم در دوران جنگ تحمیلی به امامت امام خمینی (ره) گفت: ملت ایران با ایستادگی پای نفس قدسی امام راحل، واژه مقاومت را برای دنیا معنا کردند.

تعریف واژه مقاومت، معادله قدرت را در دنیا بر هم زد

وی عنوان کرد: شاید واژه مقاومت برای عده ای غریب باشد زیرا ابعاد قدرت در دنیا، محدود به ابزار و تجهیزات مادی است اما امام خمینی (ره) با دست خالی، پشتوانه معنوی بسیار قوی، تکیه بر خدا و تقویت بعد معنوی، واژه مقاومت را به دنیا دیکته کردند. شعار هفته دفاع مقدس امسال «ما مقاوم هستیم» است که به جرأت می توان گفت این عبارت به هیچ عنوان گزافه نیست.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز مطرح کرد: انقلاب اسلامی در سال 1357 شکل گرفت و در سال 1359 وارد جنگی تمام عیار شد. امام خمینی (ره) پیش از پیروزی انقلاب اسلامی واژه مقاومت را تمرین کردند که تلألوی آن در دوران دفاع مقدس قابل مشاهده بود؛ این واژه امروز به جریان مقاومت تبدیل شده است و شهدای والامقام، جبهه مقاومت را با خون خود آبیاری کردند.

سرهنگ خورشیدی با اشاره به اینکه واژه قدرت در جریان مقاومت نهفته که غرب معنی آن را متوجه نمی شود، عنوان کرد: قدرت در غرب، برگرفته از جایگاه مادی، شغلی، علمی و اجتماعی است، یعنی هر کس در جایگاهی قرار می گیرید و صاحب مال و علم می شود، به واسطه این امر می تواند قدرت داشته باشد. امام راحل از آغاز ورود به ایران، واژه قدرت را با تعریفی بسیار بزرگتر به تمام دنیا دیکته کردند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) با تعریف واژه مقاومت، معادله قدرت را در دنیا بر هم زدند، اذعان کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با پرچمداری فرمانده کل قوا موجب شکل گیری جریان مقاومت و صدور آن به تمام دنیا شدند و امروز، خون شهید حاج قاسم سلیمانی، رمز شکل گیری جبهه مقاومت است که این یکی از ثمرات دفاع مقدس به شمار می رود. 

معاون هماهنگ کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز مطرح کرد: حاج قاسم سلیمانی در کنگره فرمانده سپاه بیان کرد که عمل مقدس برگرفته از روح مقدس است؛ روحی که از دفاع از حق، حقیقت، غیرت و شجاعت سرچشمه می گیرد و در این کارزار، شخص برای خود بزرگ کردن فعالیت نمی کند؛ در واقع در این میدان، سبقت در گمنامی است که دفاع مقدس، این مکتب را به دنیا معرفی کرد.

سرهنگ خورشیدی با تأکید بر اینکه تا زمانی که مقاومت نباشد، دفاع حقیقی شکل نمی گیرد، اظهار کرد: جنگ تحمیلی علیرغم خسارت های مادی و جسمی که به کشور و ملت وارد کرد، ثمراتی نیز داشت که از جمله آن ها می توان به افزایش سجایای معنوی ملت ایران و شکل گیری واژه مقاومت اشاره کرد. بالا رفتن سجایای معنوی برجسته ملت در چالش و درگیری، خود عملی مقدس است.

وی تصریح کرد: علیرغم همه تحریم ها و مواجهه با امپریالیسم، جبهه استکبار و نفوذی ها طی این سال ها، انقلاب اسلامی هر روز مقاوم تر و مستحکم تر خود را به پیش می برد و از این حرکت، هدفی دارد. امام خمینی (ره) فرمودند که راه قدس از کربلا می گذرد. امروز به جرأت می توان گفت که با قدرت موجود، دفاع مقدس نیز به آزادسازی قدس ختم می شود که امید است این اتفاق به ظهور منجی عالم بشریت منتهی شود.

انتهای پیام/ص

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین