حجت الاسلام عالی گفت: زنان و مادران در طول تاریخ ایران همیشه نقش اساسی،مهم و کارآمدی ایفا کرده اند.
کد خبر: ۹۴۸۳۰۷۲
|
۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج استان مرکزی از آشتیان؛ حجت الاسلام مسعود عالی در جشن میلاد کوثر شهرستان آشتیان گفت: حضرت زهرا(س) الگویی برای شخصیت، منزلت وجایگاه زن درجامعه و خانواده است. فاطمه زهرا(س) جایگاه بسیار رفیعی در دین اسلام دارد، به همین علت روز ولادت این بانوی بزرگوار به نام روز زن و روز مادر نامگذاری شده تا مادران و زنان این آب و خاک از ایشان درس فداکاری، ایمان، تقوا و مهربانی بیاموزند و سرلوحه خود در زندگی قرار دهند و بتوانند در مسیر رشد و موفقیت خانواده، در کنار همسر خود به تربیت بهتر فرزندان بپردازند.

وی افزود: تمام خصوصیاتی که باید یک زن و مادر نمونه از دیدگاه اسلام داشته باشد، حضرت فاطمه زهرا(س) دارند. همچنین با توجه به اینکه زنان و مادران در طول تاریخ ایران همیشه نقش اساسی، مهم و کارآمدی ایفا کرده‌اند، زنان با تأسی از فاطمه زهرا(س) افتخارآفرینان عرصه جهاد در هشت سال دفاع مقدس بودند که مردان با اراده آهنین و اعتقاد راسخ به اسلام ناب محمدی(ص)و دفاع از ولايت را پرورش داده و تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

کارشناس مسائل دینی افزود: محور تربیت فرزندان، مادر است و لذا اگر در جامعه ای زن سقوط کند، آن جامعه دچار فروپاشی شده و تربیت نخواهد شد همانگونه که در جوامع غربی زن سقوط کرده و تبدیل به کالا شده است.
این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: پدر و مادر به عنوان دو انسان فداکار و زحمتکش که تمام بار مسئولیت های مربوط به تربیت فرزند را بر دوش دارند، علاوه بر شایستگی تکریم و احترام در جوامع بشری، در نزد خداوند نیز از جایگاه منحصر به فردی برخوردار هستند؛ بنابراین شایسته است فرزند، در برابر احسان خویش به پدر و مادرش، منتظر پاداشی نباشد و حتی اگر آنان با وی، خشونت و تندی نمودند از آنان نرنجد.

حجت الاسلام عالی خاطنشان کرد: یکی از شاه‌کلیدها برای گشایش در زندگی، باز شدن راه‌ها، نزول برکات در زندگی و عاقبت‌به‌خیری این است که انسان نسبت به پدر و مادر خود طوری خدمت کند که او را از صمیم قلب دعا کنند، چه پدر و مادر زنده باشند و چه سال‌ها پیش از دنیا رفته باشند؛ هیچ فرقی نمی‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات