دهمین یادواره عملیاتی شاهدان کوچه ی ماه (ویژه بزرگداشت شهدای عملیات کربلای ۵)با همت پایگاه مقاومت شهید نوری پور حوزه امام علی(ع) درشهرستان گتوند برگزار شد
کد خبر: ۹۴۸۳۳۲۷
|
۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴

حجت الاسلام عسکری مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج گتوند ضمن گرامیداشت شهدای کربلا ۵ ،شهدای گتوند و شهدای ایران اسلامی بیان کرد: قیام و شهادت امام حسین(ع) یوم الله است، علت به وجود آمدن وقایع کربلا این بود که مردم زمان به دنبال دنیاطلبی بودند و قیامت را فراموش کردند و علت مهم تر آن عدم آگاهی مردم و عدم بصیرت مردم بود.

وی ضمن اشاره به بی بصیرتی کوفیان افزود: مردم کوفه چهار دسته بودند، دسته اول عالمان بودند که مفسر قرآن بودند ولی اهل علم های بی عمل و بی همتی بودند و امام را همراهی نکردند. دسته دوم دیگر مردم عوام ناآگاه و بی بصیرت بودند. گروه سوم عده بودند که بعضی از مسائل ایمانی و دینی را داشتند و به بعضی مسائل دین کافر بودند و دسته چهارم و دسته آخر همراه امام بودند که از مکه و مدینه با امام بودند و حتی بعضی از کوفه به امام پیوستند که در ایمان خود راسخ بودند و هیچگونه شک و تردیدی به دل خودشان راه ندادند و به قرآن تمسک داشتند.
حجت الاسلام محمود عسکری در خصوص برگزاری یادواره اظهار داشت: برگزاری یادواره شهدا خود یک جهاد تبیین است که امروز بصیرت مردم را بالا می برد. یادواره ها باید نسل به نسل به جوانان انتقال یابد و بیان شود.
وی در پایان گفت: 43 سال از انقلاب می گذرد و دشمنان به دنبال تحریف هستند و مردم ما با بصیرت در مقابل فشار حداکثری دشمنان ایستاده اند

ارسال نظرات
پرطرفدارترین
آخرین اخبار