خبرهای داغ:
حجت الاسلام ماندگاری عنوان کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی پیروزی حق بر باطل است و این تجلی در حضور پرشور مردم عزیز نمایان شد.
کد خبر: ۹۴۹۲۹۳۱
|
۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰

قزوین_ به گزارش خبرنگار بسیج، حجت الاسلام محمدمهدی ماندگاری، عضو هیئت امنای بنیاد هدایت، در مراسم بزرگداشت شهادت امام موسی بن جعفر(ع) در جمع نمازگزاران در مسجد موسی بن جعفر قزوین با اشاره به برگزاری راهپیمایی تاریخی ۲۲ بهمن سال‌جاری بیان کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی پیروزی حق بر باطل است و این تجلی در حضور پرشور مردم عزیز نمایان شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری بیان کرد: در یوم الله ۲۲بهمن دشمن متوجه شد نه تنها اهل جبهه حق در جمهوری اسلامی ایران کم نشده، بلکه افزایش چشمگیری داشته است و ملت بزرگ ایران پایدارتر از گذشته همراه و حافظ انقلاب اسلامی هستند.

حجت الاسلام ماندگاری در ادامه با بیان فضایل و سیره زندگی امام موسی کاظم(ع) اظهار کرد: مبارزه با باطل، عنصر اصلی زندگی اهل بیت(ع) بوده است. مهم ترین درسی که از سیره زندگی ائمه(ع) دریافت می شود، زندگی در غالب مبارزه است. در تمام طول زندگی بشر، دو جبهه «حق» و «باطل» وجود دارد.

وی با نقل روایتی از امام صادق(ع) ادامه داد: کسانی که در جبهه حق هستند، ولو گناهی مرتکب شده باشند خداوند متعال به برکت حضور در جبهه حق، از تقصیر آنها چشم پوشی می کند. در آیه ۲۵۷ سوره بقره آمده است؛ هرکس خط ولایت را انتخاب کند، او را از ظلمت گناه و کفر جدا می کنیم و به خط نور می بریم و هرکس خط طاغوت را انتخاب کند او را به سوی ظلمت می‌بریم.

حجت الاسلام ماندگاری با اشاره به این نکته که مردم سه دسته هستند عنوان کرد: کسانی که در جبهه نور هستند، کسانی که در جبهه باطل هستند و کسانی که بر اساس منفعت خود در هر دو جبهه حضور دارند، یعنی «گمراهان»، سه دسته مردم را تشکیل می دهند.

عضو هیئت امنای بنیاد هدایت، با اشاره به روایتی از امام کاظم(ع) یادآور شد: هرچه جنود عقل است، عناصر جبهه حق است و هرچه جنود جهل است عناصر جبهه باطل است. در درگیری بین جبهه حق و باطل، اولین هدف دشمن، زدن فرمانده و ولی است، سپس از کار انداختن وسیله ارزیابی هر فرد یعنی «عقل». قرآن چشم عقل را به باطل باز می کند و ولایت نور عقل است.

وی در ادامه با بیان شاخصه های جبهه حق افزود: شاخصه اول دنباله روی از امام نور است، نه امام ظلمت. شاخصه دوم تعقل در امور و شاخصه سوم اعتقاد به آخرت به عنوان پایان دنیاست. امام کاظم(ع) متذکر شده اند که هرروز خود را ارزیابی کنید تا بدانید زیر کدام پرچم هستید؟ پرچم ولایت یا پرچم طاغوت؟
از خود بپرسید عبد هستید یا آزاد؟ «عبد ولایت یا آزاد در زیر پرچم طاغوت».

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین
آخرین اخبار