حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
دوره توانمند سازی فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج ناحیه اسفراین باهدف اعتلای بسیج و طرح تحولی بسیج در حوزه های مختلف برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۹۵۳۴۴
|
۰۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۰

به گزارش خبرگزاری بسیج،مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه اسفراین صفات اصلی بسیجی را تواضع و فروتنی، حسن خلق، غیرت دینی، اخلاص وسر لوحه قرار دادن تقوی الهی در همه امور زندگی و در محیط کار عنوان کرد و گفت: نگهبانی از انقلاب، دستاوردهای نظام مقدس اسلامی در راستای گسترش تفکر بسیجی از مهم‌ترین وظیفه یک بسیجی است.

باشتنی افزود :
با تأکید بر اینکه جمعیت جوان، فعال و پویا سرمایه اجتماعی هر کشوری است، گفت: در مقوله فرزندآوری فرهنگ حاکم بر جامعه باید تغییر کند و معنا و مفهوم فرزند و فرزندآوری باید به یک ارزش در جامعه تبدیل شود.
وی در ادامه با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، ابراز کرد: مقام معظم رهبری سال‌هاست که بر مسئله اهمیت افزایش جمعیت تأکید دارند و بارها به انحای گوناگون نسبت به ‌ضرورت حفظ جوانی جمعیت هشدار داده‌اند؛ اما متأسفانه آن‌گونه که باید به این مسئله مهم پرداخته نشده و مورد کم‌کاری‌ها و بی‌توجهی‌هایی از سوی مسئولان ادوار مختلف قرارگرفته است.

باشتنی با اشاره به کم‌رنگ واقع ‌شدن اهمیت موضوع «جوانی نسل» در آثار تلویزیونی و سینمایی، تصریح کرد: اگرچه مسئولان و مدیران رسانه‌ای و هنری غالباً به اهمیت موضوع جوانی نسل دقت دارند، اما متأسفانه گاهی انگیزه و دغدغه این موضوع در میان سازندگان آثار تلویزیونی و سینمایی کم است.
وی با تأکید بر اینکه کلیه دستگاه‌ها مکلف به تسهیل شرایط ازدواج و تشکیل خانواده جوانان هستند، عنوان کرد: علاوه بر ضرورت فراهم‌آوری تسهیلات ازدواج برای جوانان، در خصوص خانواده و مقوله فرزندآوری فرهنگ حاکم بر جامعه باید تغییر کند و معنا و مفهوم فرزند و فرزندآوری باید به یک ارزش در جامعه تبدیل شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین باشتنی با تأکید بر اینکه فرزندآوری یکی از ارزش‌های جدایی‌ناپذیر خانواده است، ابراز کرد: باید برای نسل جوان این معنا روشن شود که فرزندآوری تنها در سختی‌ها و مشکلات آن خلاصه نمی‌شود؛ بلکه بسیاری از روابط خانوادگی بر اساس مقوله فرزند و فرزندآوری شکل و معنا پیدا می‌کند و فرزند موجب شیرینی و نشاط بیشتر زندگی است.
وی افزود: باید به نسل جوان این معنا را منتقل کرد که فرزند یکی از پایه‌های اصلی و اساسی زندگی است؛ برخی جوانان تصور می‌کنند لذت بردن از چند سال ابتدایی زندگی در این است که فرزندی نداشته باشند، که باید این نگاه ناصحیح با کار فرهنگی اصلاح شود،

وی خاطرنشان کرد: کاهش جمعیت نسل جوان و افزایش شمار سالمندان و سالخوردگی جمعیت یکی از بحران‌های پیش روی کشور است و هر فرد ایرانی که به آینده و سرنوشت کشور خود علاقه دارد باید نسبت به موضوع افزایش جمعیت دغدغه‌مند باشد

ارسال نظرات
آخرین اخبار