حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
همدان-امام جمعه همدان با بیان اینکه اندیشه، مرز و جغرافیای خاصی ندارد، گفت: سید جمال الدین اسدآبادی دغدغه تمدن اسلامی را داشت بنابراین لازم است تا بنیاد برای احیا این نگاه تمدنی ورود کند.
کد خبر: ۹۴۹۶۹۷۳
|
۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی در جلسه هیات امنا بنیاد سید جمال‌الدین اسدآبادی، اظهار کرد: اینکه سید جمال برای اصلاح به سراغ حاکمیت رفت، کار درستی بود، چرا که اگر حاکمیت جامعه اسلامی نشود، هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) نیز به سراغ اصل حاکمیت رفتند، گفت: البته ظاهرا مسیر و کار اجرایی که سید جمال مد نظر داشت اشتباه بوده است، اما اصل مطلب صحیح است.

امام جمعه همدان افزود: بنیاد لازم است تا همت خود را برای ترویج تفکرات و اندیشه‌های سید جمال به کار گیرد.

وی با بیان اینکه اندیشه، مرز و جغرافیای خاصی ندارد، یادآور شد: سید جمال الدین اسدآبادی دغدغه تمدن اسلامی را داشت بنابراین لازم است تا بنیاد برای احیا این نگاه تمدنی ورود کند.

شعبانی موثقی با اشاره به اینکه سید جمال، یک متفکر بزرگ جهان اسلام بود، خاطرنشان کرد: امروز رسیدن به تعریف و تمدن بزرگی که این عالم بزرگ به دنبال تحقق آن بود، بسیار مهم است.

وی با تأکید بر اینکه حتی در سیستم حکومتی نیز تعریف روشنی از تمدن اسلامی نداریم و درگیر بین سنت و مدرنیته هستیم، اظهار کرد: زمانی گفته می‌شود باید همانند کشوری مثل ژاپن شویم، زمانی نیز مطرح می‌شود که باید همانند چین حرکت کنیم که علت آن است که ذهنیت روشنی از اینکه به کجا می‌خواهیم برسیم وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: بنیاد سید جمال، در زمینه نگاه تمدنی لازم است تا تفکرات سید جمال الدین اسدآبادی را در جامعه ترویج دهد، البته تحقیق‌های خوبی نیز در این زمینه انجام شده که باید به نحو احسن از آن استفاده کرد.

وی با بیان اینکه با وجود تحقیق‌های خوبی که در رابطه با سید جمال انجام شده، اما آن طور که باید حتی در خود اسدآباد نیز جامعه جوان با ایشان آشنایی ندارند، گفت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که بنیاد به صورت جد باید پیگیر آن باشد، این است که تحقیقات ارزشمند انجام شده را وارد عرصه اجتماع کنند.

شعبانی موثقی با تأکید بر اینکه این ضعف تنها مربوط به سید جمال نیست و در عرصه‌های دیگر نیز با آن روبرو هستیم، خاطرنشان کرد: به طور مثال، موسسات مختلف در قم تولیدات فراوان و قوی دارند، اما متاسفانه زمانی که از قم خارجی می‌شوید خبری از این تولیدات نیست، بنابراین ضروری است تا بنیاد زحمات دانشمندان را در سطح جامعه بیاورد.

وی همچنین با اشاره به انتخاب رئیس بنیاد، توسط هئیت امنا، یادآور شد: رئیس بنیاد باید فردی دغدغه‌مند و توانا باشد که توانایی ورود در کار اجرایی را به خوبی داشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات