حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
ساری_ فرمانده سپاه کربلا از ساخت فیلم سینمایی والفجر ۸ بامحوریت سرداران شهید «محمد حسن طوسی» و شهید « حاج حسین بصیر » خبر داد.
کد خبر: ۹۴۹۷۵۹۱
|
۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از مازندران،هم‌زمان با برپایی هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با دعوت از فرماندهان سپاه ۵ استان کشور به دهکده برگزاری جشنواره، تفاهم ساخت ۵ فیلم سینمایی امضا کرد.

سردار سیاوش مسلمی در گفتگو با خبرنگار بسیج در ساری، ضمن تبریک نیمه شعبان و سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی(اروحناه فداه) از ساخت فیلم سینمایی والفجر هشت با محوریت سرداران شهید، حاج حسین بصیر و محمد حسن طوسی و خبر داد و گفت: در حاشیه اختتامیه جشنواره فیلم مقاومت، سپاه کربلا تفاهم نامه‌ای با بنیاد فرهنگی روایت فتح برای تولید این فیلم منعقد کرده است.

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اینکه ساخت این فیلم سینمایی به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نیز در راستای برگزاری کنگره ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید استان مازندران است، افزود: عملیات الفجر هشت یکی از بزرگترین و مهم‌ترین عملیات‌های دوران دفاع مقدس بود که در دنیا نظیر آن پیدا نمی‌شود و شهید محمد طوسی به عنوان مسئول اطلاعات عملیات، مغز متفکر این عملیات بود.

سردار مسلمی ادامه داد: در سال های گذشته تله فیلم ها و سریال هایی در حوزه دفاع مقدس و از شخصیت های سرداران شهید در مازندران ساخته شد اما تا بحال فیلم سینمایی بلندی که بتواند فرماندهی و مدیریت سرداران شهید، بصیر و طوسی را نشان بدهد، ساخته نشد که این کار به نوبه خود کم نظیر و یکی از شاخص ترین اقدامات فرهنگی در حوزه فیلم و سریال در استان مازندران محسوب می شود.

فرمانده سپاه کربلا خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سرداران شهید، بصیر و طوسی از فرماندهان لشکر 25 کربلا در دوان دفاع مقدس بودند،ساخت این فیلم کمک میکند تا نسل جوانان و نوجوان مازندرانی، اسطوره ها و فرماندهان اثرگذار دفاع مقدس را بهتر بشناسند.

 

 

ارسال نظرات