حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
رییس ستاد دیه استان قم از آزادی ۱۸۸ زندانی جرایم غیر عمد طی سال‌جاری با مشارکت خیرین خبر داد.
کد خبر: ۹۴۹۹۸۰۷
|
۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹

۱۸۸ زندانی جرایم غیرعمد در قم آزاد شدند

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، رضا مرادی پور روز یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: کارکرد و وظیفه اصلی ستاد دیه استان در رابطه با جرایم غیرعمد مانند مهریه، تصادفات و غیره است که بصورت هیأت امنایی مدیریت می‌شود.

رییس ستاد دیه استان قم اضافه کرد: طی سال‌جاری ۱۸۸ زندانی جرایم غیر عمد آزاد شدند که ۱۲ نفر از آنها زن بودند.
مرادی‌پور ادامه داد: برای آزادی این افراد ۲۰ میلیارد تومان کمک مالی تامین شده که از بین حدود ۳ میلیارد تومان حاصل گذشت شاکیان بوده است.
رییس ستاد دیه استان قم خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۳۵ زندانی جرایم غیرعمد، ۱۳ زندانی مهریه و یک زندانی مربوط به دیات در قم محکوم هستند.

وی اظهار داشت: آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان قم طی سال جاری نسبت به سال گذشته افزون بر ۵۰ درصد رشد داشته است‌.

مرادی پور با تاکید بر اهمیت و ضرورت مشارکت مردم در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، گفت: طی ماه مبارک رمضان آیین گلریزان از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از طریق سیمای استانی روی آنتن خواهد رفت.
وی‌در پایان عنوان کرد: خانواده درجه اول شهدا، مددجویان، افراد کمتر از ۱۸ سال، زنان سرپرست خانوار و بالای ۵۰ سال و جانبازان بالای ۲۵ درصد در اولویت آزادی هستند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار