خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: مهار تورم و رشد تولید با مردمی شدن اقتصاد تحقق می‌یابد.
کد خبر: ۹۵۰۰۳۲۵
|
۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۹

قزوین_ به گزارش بسیج، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های اولین نماز جمعه قزوین در سال جدید که در مسجدالنبی (ص) برگزار می شود، اظهار کرد: مسئولان در نظام جمهوری اسلامی ایران باید در انجام وظایف محوله، در عرصه های دولتی و غیر دولتی نظم داشته باشند، اگر نظم داشتیم رضایت مردم را جلب می کنیم، اگر نظم داشتیم در دستگاه قضا وظیفه خود را به درستی انجام می دهیم و رضایت خاطر مردم فراهم می شود.

وی ادامه داد: اگر نظم داشتیم در نیروی انتظامی رضایت مردم را تحصیل می کنیم و در ادارات به مردم که ارباب رجوع هستند احترام می گذاریم، البته جا دارد بنده از دستگاه قضا، نیروی انتظامی، ادارات و همه نهادها و ارگان هایی که مردم با آن ها سر و کار دارند، در این سال نو تقدیر و تشکر کنم که در راستای تامین نظم در جامعه در تلاش هستند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: نیروی انتظامی کار خود را انجام می دهد اما اگر بنده که پشت فرمان ماشین نشسته ام نظم را رعایت نکنم، حریص به سبقت و سرعت باشم و برای خودم و دیگران دردسر درست کنم، صحیح نیست، این خیلی بد است که در کشور ما سالیانه تعداد قابل توجهی به خاطر رعایت نکردن نظم جان خود و هم نوعان خود را به مخاطره می اندازند.

وی خاطرنشان کرد: امیرالمومنین (ع) به دفعات زیاد در رابطه با تقوا در نهج البلاغه و در خطبه های نماز جمعه سفارش کرده اند، ما امروزه به شدت به این دستورالعمل ها نیازمندیم، رعایت نظم و مقررات رانندگی، رعایت مقررات زندگی در خانواده و رعایت مقررات همسایگی در مجتمع های مسکونی لازم است و باید حق و حقوق یکدیگر را رعایت کنیم، همه این ها وظیفه ایمانی و تقوایی ما به حساب می آید.

آیت الله عابدینی تاکید کرد: امسال بهار طبیعت با ماه مبارک رمضان همراه شده است، ماه مبارک رمضان و سال نو را تبریک عرض می کنم، از خدای متعال ملتمسانه برکات، رحمت و موفقیت و خیر را برای همه اقشار جامعه خواستارم، برای جوانان اعم از دختران و پسرانی که مشغول تحصیل در دانشگاه ها و مدارس هستند، بزرگترها، خویشاوندان، همه آن هایی که به گردن ما حق دارند، مسئولین و رهبر عظیم الشان انقلاب از خدای متعال خیر، رحمت و برکات ماه رمضانی و برکات سال نو و موفقیت های بزرگ در سطح جهان اسلام و کشور اسلامی را درخواست می کنیم.

آیت الله عابدینی با اشاره به نامگذاری سال به سال «مهار تورم ، رشد تولید» و با بیان اینکه مهار تورم و رشد تولید با مردمی شدن اقتصاد تحقق می‌یابد، اظهار کرد: باید کاری کنیم تورم را کنترل کنیم و تحقق این مهم نیازمند همراهی همه مسئولان و مردم است. آسیب تورم دامن همه را می گیرد و همه باید دست به دست هم دهیم تا جلوی تورمی که خانمان سوز است را بگیریم.

خطیب نماز جمعه قزوین تصریح کرد: دولت در کنترل تورم قدم هایی را برداشته است و ان‌شاءالله به زودی به نتیجه می رسد و برای اینکه نتایج زودتر قابل لمس شود همه بایستی به میدان بیاییم چرا که دست خدا همراه جماعت است.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی زمانی پیروز شد که مردم به میدان آمدند و قیام مردمی اتفاق افتاد، در دفاع مقدس اگر مردم به میدان نمی آمدند موفقیت حاصل نمی شد، در دفاع از حرم قیام مردمی کشورهای اسلامی با امامت و پیشوایی ایران اسلامی دشمن را عقب نشاند و گرگ های داعشی را از میان برداشت.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه باید از خام فروشی پرهیز کنیم، بیان کرد: باید در تمام بخش ها از خام فروشی به کشورهای دیگر پرهیز کنیم و تلاش کنیم با مشارکت عمومی این معنا را تحقق ببخشیم و با رهبر حکیم فرزانه انقلاب اسلامی و مسئولان دلسوز نظام همراه شویم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: اگر جامعه و مردم نسبت به مسائل اقتصادی حساسیت بیشتری پیدا کنند، به جای استفاده از کالای خارجی از کالای ایرانی استفاده می کنند و این مهم موجب رونق اشتغال می شود.

وی تصریح کرد: باید به تولید داخلی احترام بگذاریم تا تولیدکننده ایرانی مجبور نشود برای فروش کالای خود نشان خارجی بر روی آن درج کند و این احترام گذاشتن به تولید داخلی همان مردمی شدن اقتصاد است.

آیت الله عابدینی بیان کرد: در سال 1358 در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، ایران رسماً از پیمان استعماری سنتو خارج شد. پیمان سنتو پیمانی بود که آمریکا و اروپا برای اینکه در مقابل شوروی پایگاهی داشته باشند بتوانند از مملکت و نیروهای نظامی ما سوءاستفاده کنند و بسیار تحقیرآمیز بود.

خطیب نماز جمعه قزوین افزود: روز جهانی هواشناسی را در این ایام داریم که نیروهای متخصص بسیاری تلاش می کنند تا وقوع سرما، بارش باران، سیل و رگبار را پیش بینی کن

ند و هر چه پیش می رویم پیش بینی ها و تخصص ها در این حوزه افزایش پیدا می کند.

خطیب نماز جمعه قزوین تصریح کرد: مناسبت دیگری که لازم است یادآوری شود، سالروز عزل منتظری از سِمت قائم مقامی رهبری است، به خاطر اینکه منافقین آنقدر در دستگاه منتظری نفوذ کرده بودند که هر چه منافقین می خواستند بیان کنند از زبان منتظری بیان می شد و قصد داشتند فتنه ای را در کشورمان زمینه سازی کنند

وی یادآور شد: این بود که امام خمینی (ره) فرمودند من از ابتدا هم با این انتصاب موافق نبودم و منتظری را از سِمتی که داشت عزل کردند و امنیت کشور را تامین کردند، رحمت خدا بر امام راحل که بسیار به جا این اقدام ارزشمند را انجام دادند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: سالروز ارتحال حضرت آیت الله بروجردی را در پیش داریم، ایشان در اعتلا بخشیدن به ایمان و اسلام نقش مهمی داشتند و ایستادگی های خاصی در مقابل رژیم آمریکایی شاه داشتند که ان شاءالله روح ایشان با ارواح طیبه شهدا محشور باشد.

آیت الله عابدینی عنوان کرد: مناسبت دیگر که داریم، دوازدهم فروردین ماه همه پرسی تغییر رژیم شاهنشاهی به نظام جمهوری اسلامی بود، آن انتخابات دو روزه و بسیار به یاد ماندنی در جامعه ما اتفاق افتاد و ما رسما از عنوان ناخوشایند رژیم شاهنشاهی و طاغوتی به عنوان مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران تغییر پیدا کردیم و خدا را بابت این موضوع شاکریم.

توافق با عربستان از موضع عزت و مصلحت ایمانی است

وی در رابطه با توافق ایران با عربستان بیان کرد: همه عزیزان مطمئن باشند این توافق از موضع برتری، حکمت، عزت، اقتدار و مصلحت ایمانی است، ما تغییر نکرده ایم، ما تغییر داده ایم، این رمز شرایط جدیدی است که اکنون به وجود آمده است.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: چندین سال مبارزاتی صورت گرفت، چقدر زندان ها، شکنجه ها و شهادت ها اتفاق افتاد تا شاه فرار کرد، چقدر جنگیدیم تا صدام به سرنوشت جهنم مبتلا شد، چقدر مقاومت کردیم تا بختیار و بنی صدر فرار کردند، این ها همان عوامل آمریکایی بودند، در حقیقت ما قبلا شرایطی داشتیم که باید سال ها مبارزه می کردیم یک نفر از عناصر خطرناکی که دشمن ما بوده فرار کند اما اکنون کار به جایی رسیده که آمریکا و عواملش نه به صورت نفر نفر، بلکه به صورت گله گله فرار می کنند.

خطیب نماز جمعه قزوین تاکید کرد: این ها به معنای عزت اسلام است، این ها یعنی قدرتی که تدبیر رهبر حکیم انقلاب برای ما به وجود آورد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار