خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی عنوان کرد: نزدیک به ۱۲ میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی خالص در سال گذشته از سوی واحدهای سیزده گانه نیروگاه شهید رجایی، تولید و به شبکه سراسری تحویل شده است.
کد خبر: ۹۵۰۰۴۵۱
|
۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲

قزوین_ ابوالفضل موتابها مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی قزوین در گفتگو با خبرنگار بسیج، در تشریح میزان تولید انرژی الکتریکی خالص نیروگاه در 12 ماهه سال گذشته اظهار داشت: از ابتدای سال 1401 تا پایان اسفند همان سال، 11 میلیارد و 793 میلیون و 434 هزار کیلووات ساعت انرژی خالص در واحدهای بخاری و سیکل ترکیبی این نیروگاه، تولید و به شبکه سراسری تحویل شده است.

موتابها تصریح کرد: از این میزان انرژی، 5 میلیارد و 553 میلیون و 166 هزار کیلووات ساعت انرژی در واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی و 6 میلیارد و 240 میلیون و 268 هزار کیلووات ساعت انرژی در واحدهای 250مگاواتی نیروگاه بخار تولید شده است.

مدیرعامل شرکت با اشاره به رشد تولید انرژی سال 1401 در مقایسه با سال 1400 اعلام داشت: در بازه زمانی 12 ماهه سال 1401، تولید انرژی الکتریکی خالص در این نیروگاه، 1/6درصد نسبت به مدت مشابه سال 1400 رشد داشته است.

موتابها در خصوص میزان تولید انرژی در اسفند سال گذشته نیز بیان داشت: در دوازدهمین ماه سال گذشته هم، 1میلیارد و 59 میلیون و 688 هزار کیلووات ساعت انرژی خالص در واحدهای بخاری و سیکل ترکیبی، تولید و به شبکه سراسری تحویل شده است.

وی افزود: از این میزان تولید، 428 میلیون و 976 هزار کیلووات ساعت انرژی در واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی و 630 میلیون و 712 هزار کیلووات ساعت انرژی در واحدهای بخاری نیروگاه تولید شده است.

گفتنی است؛ نیروگاه2040 مگاواتی شهید رجایی قزوین به عنوان سومین نیروگاه بزرگ کشور، با دارا بودن 13 واحد بخاری وسیکل ترکیبی، نقش مهمی در تامین برق کشور و پایداری شبکه سراسری دارد.

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار