حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به رشادت و فداکاری همه اقوام و ادیان در طول انقلاب اسلامی گفت:برادران اهل تسنن به‌ویژه قوم کُرد برای دفاع از حفظ وحدت و یکپارچگی سرزمین ایران و نظام اسلامی شهدای فروانی تقدیم این مرز و بوم کردند.
کد خبر: ۹۵۰۸۱۲۹
|
۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در دیدار با ماموستا عبدالرحمن مرادی امام جمعه اهل سنت شهر کرمانشاه افزود: در این ۴۴ سال عمر انقلاب اسلامی دفاع از کیان سرزمین اسلامی مان یک موضوع عمومی بوده و همه ادیان و قومیت ها به‌ویژه اهل تسنن شهدای فراوانی تقدیم کردند که بخش زیادی از آنان شهدای برداران اهل سنت به‌ویژه در استان های مرزی بودند.

وی در ادامه به نقش شهدای اهل سنت در دفاع از مرزهای کشور در اوایل انقلاب اشاره کرد و گفت: برداران اهل سنت ما به‌خصوص قوم کُرد در زمان پیروزی انقلاب در مبارزه با گروهک ها و نحله های ضد انقلاب با رشادت و فداکاری که خود در دفاع از وحدت و یکپارچگی کشور از خود نشان دادن نقش بسزایی داشتند و تمام توطئه دشمنان را خنثی کردند.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد برداران اهل سنت کُرد ما همواره با بصریت و آگاهی از نظام اسلامی دفاع کردند و نمونه آن در اغشاشات سال گذشته بود که به‌رغم برنامه ریزی دقیق دشمنان؛ در مقابل آنها ایستادند.

معاون رییس جمهور در ادامه وحدت برداران اهل سنت در سرزمین اسلامی ایران را الگوی بسیار خوب برای دیگر کشورهای اسلامی دانست که بسیاری از این کشور ها همسایه به از این وحدت و برادری نیاز دارند.

به مناطق مرزی و محروم باید بیشتر توجه شود

امام جمعه اهل سنت شهر کرمانشاه نیز در این دیدار گفت: اگر به تاریخ حدقل ۲۰۰ سال گذشته کشور بنگریم می بنیم هر کس آمده بخشی از آن را جدا کرده و ایران را تکه تکه و کوچک کردند اما در این ۴۴ سال پیروزی انقلاب اسلامی به‌رغم این همه دشمنی، توطئه ها و جنگ، با رشادت شهدا و همّت امام راحل (ر]) و مقام معظم رهبری اجازه ندادن یک وجب خاک کشور به بیگانگان داده شود و این خیلی ارزشمند است.

ماموستا عبدالرحمن مرادی بیان داشت: مردم مرز های کشور چه شیعه و سنی، کُرد و ترک چه زبانی داشته باشند مهم نبود؛ وحدت و سرزمین مان مهم بود و با تمام وجود تمامیت مهین و نظام اسلام با جان فدایی دفاع کردند. و این باید مد نظر ما باشد.

وی بیان داشت قطعا تمام ملت ایران اسلامی ما با تنوع قومی، مذهبی خاصی که دارند، حامی نظام اسلامی اهداف و آرمان آن هستند ما نیز باید قدردان این حمایت ها باشیم.

ماموستا مرادی ادامه داد: همان طور در سال گذشته با تحریک دشمنان، مشکلات اقتصادی، تورم و خیلی مسائل دیدیم، نزدیک بود مردم به حرف دشمنان گوش بدهند اما با هوشیار مردم و بصیرت و تدابیر مقام معظم رهبری، مسئله حل و مردم بیدار شدند و خط خودشان را از دشمنان جدا کردند.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در بخش دیگر از سخنان خود به تنوع مذهبی وقومی استان کرمانشاه اشاره کرد گفت: حقیقتا مردم اهل سنت کرمانشاه در مرز اورامانات از قبل از انقلاب، اوایل انقلاب قبل از شروع دوران دفاع مقدس، بعد از جنگ در مبارزه با گروهک ها و نحله ها از کشور دفاع کردند و اکنوننیز در حال دفاع هستند.

ماموستا مرادی اضافه کرد : بنابراین می طلبد نظام به روستاهای مرزی و محروم این منطقه به‌ویژه خانواده شهدا و ایثارگر آن بیشتر توجه کند و به مشکلات آنان مورد رسیدگی قرار گیرند، زیرا آنها و به‌خصوص خانواده شهدا سرمایه های عظیم برای کشور هستند.

ارسال نظرات