حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
همدان-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ز ابلاغ برنامه‌ای روشن برای سال ۱۴۰۲ به همه بخش‌های حاکمیتی کشور از جمله ائمه جمعه شهرها و استانداران خبر داد و گفت: تحولات مهمی در نظام بودجه فرهنگ ایجاد کردیم.
کد خبر: ۹۵۱۵۷۱۹
|
۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، محمد مهدی اسماعیلی امروز در نشست صمیمی با فعالان فرهنگی شهرستان ملایر اظهار کرد: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ماموریتی مهم و محوری برای خود تعریف کردیم و هدف اصلی این وزارتخانه در دولت سیزدهم عبور از مرحله سوم یعنی دولت اسلامی و رسیدن به جامعه اسلامی است.

وی جامعه اسلامی را جامعه‌ای دانست که در آن زیست مومنانه شیوع حداکثری پیدا کند و بیان کرد: جامعه اسلامی جامعه‌ای اخلاقمند، قانونگرا و منسجم است و برخی پلشتی‌ها در آن به حداقل خود می‌رسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: جامعه ایمانی و اسلامی که مقدمه شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی است باید جامعه‌ای پیشرو و عامل باشد و نگاه ما در دولت سیزدهم این است که فرهنگ زیر بنای این تحول رو به جلو است.

وی گفت: من با قوت در این سنگر قرار گرفتم و معتقدم مهمترین جایگاه اعمال پیشبرد و پیشرفت آرمان‌های انقلاب اسلامی همین حوزه فرهنگ و ارشاد است.

اسماعیلی از ابلاغ برنامه‌ای روشن برای سال ۱۴۰۲ به همه بخش‌های حاکمیتی کشور از جمله ائمه جمعه شهرها و استانداران خبر داد و گفت: تحولات مهمی در نظام بودجه فرهنگ ایجاد کردیم.

وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم فرهنگ ترقی پیدا کند باید آن را از نگاه درجه دومی خارج کنیم، به تعبیر رهبر فرهنگ مثل هوا است و چیزی است که همه باید در همه جهت گیری‌ها به آن پایبند باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تاثیر فرهنگ یک کشور بر رشد اقتصادی آن کشور، عنوان کرد: ما با نگاه اندیشه فرهنگی برآمده از مکتب انقلابی می‌توانیم تغییرات را در حوزه اقتصاد و دیگر حوزه‌ها ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه ما با با اتکا به اندیشه امام راحل، معتقد به دیوار کشی در مقابل علم و فناوری جدید نیستیم، تصریح کرد: در حساس‌ترین حوزه یعنی حوزه نرم افزاری جبهه انقلاب اسلامی، مشغول بازسازی و ارتقا این وضعیت هستیم و در این راه نیازمند همراهی مردم و فعالان فرهنگی هستیم.

اسماعیلی از برگزاری یک المپیاد بزرگ هنری در کشور در تابستان امسال خبر داد و گفت: در همه استان‌ها در حوزه قرآن صدها عملیات فرهنگی مشترک انجام شده است.

وی یادآور شد: در حوزه قرآنی فعالیت‌های متنوع در کشور ایجاد کردیم و بنای ما ایجاد تعامل و برآوردن چهره‌های جدید در حوزه فرهنگ و هنر است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را یکی از موفقیت‌های این وزارتخانه دانست و عنوان کرد: با تحول خوب بودجه، امسال شاهد شکوفایی حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهیم بود.

وی ملایر را از شهرستان‌های پیشگام در عرصه فرهنگ و هنر دانست و اضافه کرد: برای فعالیت‌های قرآنی در این شهرستان پیشنهادات خوبی مطرح شد و ما نیز آماده حمایت همه جانبه از همه فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی در این شهرستان هستیم.

اسماعیلی با اشاره به برگزاری محافل قرآنی در سازمان سینمایی، اظهار کرد: در مساجد بزرگ تهران و شهرستان‌ها جلسات قرآنی پرشمار مردمی را با قاریان بزرگ آغاز می‌کنیم.

وی مطرح کرد: مهمترین برنامه در برابر جنگ ترکیبی دشمن گسترش فرهنگ قرآن است و بر تولید فیلم های قرآنی و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت برای تقویت این مهم تاکید داریم .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ما نسبت به ملایر حس عاطفی ویژه داریم و از هر طرح فرهنگی در ملایر حمایت می‌کنیم.

* افتخار ما ۱۱۰۰ شهید گلگون کفن ملایر و عارفان و فقها هستند

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر نیز در این جلسه عنوان کرد: ملایر از ابتدایی‌ترین روزهای انقلاب و چه بسا قبل از انقلاب لبیک‌گویان به فرمان امام خمینی(ره)، همراه انقلاب اسلامی شدند.

سلمان اسماعیلی تصریح کرد: مردم ملایر در حوادث انقلاب و پس از آن در دفاع مقدس و تمام صحنه‌های سیاسی کشور، حاضر بودند و تقدیم ۱۱۰۰ شهید گلگون کفن دفاع مقدس به کشور شاهدی بر این ادعا است.

وی با اشاره به دو برند جهانی ملایر شامل انگور و مبلمان منبت، افزود: ما را با دو عنوان مبلمان منبت و انگور می‌شناسند اما افتخار ما ۱۱۰۰ شهید گلگون کفن ملایر و عارفان و فقهای بزرگی چون آیت الله میرشاهولد و فاضلیان است.

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه جمعی که امروز محضر آنها هستیم نمایندگانی از جمعیت فعال انقلابی شهرستان هستند، گفت : در این شهرستان و در هر کوی و برزنی، مدافعان انقلاب اسلامی خالصانه پای کار آمده و برای حفظ این انقلاب تلاش کردند.

وی با بیان اینکه امروز وفاق حداکثری بین دولت، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مردم وجود دارد، عنوان کرد: گفتمان انقلابی گری از هر روز دیگری در ملایر زنده‌تر است و آرمان شهر ما این است که بتوانیم روز به روز شرایط را برای ظهور حضرت مهدی (عج) محیا کنیم.

* راهبرد اصلی باید مبارزه جدی با واردات بی رویه باشد

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در ادامه برگزاری این جلسات را ارتباط گیری با جریان انقلاب در نقاط مختلف کشور دانست و مطرح کرد: یکی از نکات که مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به آن تاکید کردند شنیدن حرف مردم بود.

حجت الاسلام احد آزادیخواه تاکید کرد: راهبرد اصلی باید مبارزه جدی با واردات بی رویه باشد که تقویت و قوام اشتغال و حمایت صنعتگران را به دنبال دارد.

دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه در طول تاریخ هر کشور، حاکمیت و دولتی که اقتدار خود را از دست داد زمین خورد، اظهار کرد: اقتدار در بسیاری اوقات توسط همان جبهه و همان افراد شکسته می‌شود.

هادی بیگی نژاد با تاکید بر لزوم حفظ اقتدار عنوان کرد: روی کار آمدن دولت سیزدهم گفتمان انقلاب را زنده کرد.

وی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست دولت در هر سفر استانی برای حفظ اقتدار و حمایت از فعالان انقلابی برنامه داشته باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها