حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
همدان- عضو خبرگان رهبری و تشخیص مصلحت  نظام گفت: تفکر غربی به دنبال محو همه ارزش‌های  دینی و انقلابی است.
کد خبر: ۹۵۱۸۱۶۸
|
۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، آیت الله غلامرضا مصباحی مقدم در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در مصلی نماز حمعه نهاوند با بیان اینکه تفکر غربی به دنبال محو همه ارزش‌های  دینی و انقلابی است، اظهار کرد: کشورهای اروپایی در دوران قرون وسطی ۱۰ قرن از مسلمانان از لحاظ علمی عقب بودند و بعد از دوران رنسانس تفکر غربی در جوامع اسلامی  رواج یافت و موجب مشکلات زیادی شد.

وی افزود: در دوران رژیم ستمشاهی همه زمینه ها برای عدول از دین اسلام فراهم و فرهنگ غربی در کشور حاکم شده بود و همچنان عده ای به دنبال ترویج فرهنگ غلط غربی هستند.

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: اندیشه سکولار غرب  که می ‌خواستند دنیا را مثل خودشان کنند و پیشرفت خود را در غالب بی‌دینی به دنیا مخابره کنند و بر همین اساس نخبگان سایر کشورها را جذب خود کردند.

وی گفت: در آن دوران کم کم جوانان ایرانی هم سودای رفتن به غرب را پیدا کردند و بر همان مبانی فکری  تفکر غربی پرورش یافتند.

مصباحی مقدم اظهار داشت:  باید شورای تحول علوم انسانی در دانشگاه های ما رواج پیدا کند رهبری هم بر این کار تاکید دارند چون علوم انسانی زیربنای تمامی  کارهای دانشگاهی و علمی ماست.

وی افزود: رضاخان و پسرش  بدترین  مشکلات فرهنگی و دینی را در تمامی  زمینه ها را به وجود اوردند که موجبات قیام ۱۵ خرداد و نهایتا انقلاب  اسلامی را در سال ۵۷ به وجود اورد.

عضو خبرگان رهبری و تشخیص مصلحت  نظام بیان کرد: اقدامان ضد فرهنگی و دینی حکومت شاه باعث شد در شهرکوچکی مانند نهاوند گروه انقلابی ابوذر شکل بگیرد و به مبارزه با ان حکومت برخیزند و بزرگانی مانند مرحوم آیت الله فاکر خراسانی و ربانی شیرازی هم به خاطر ارتباط با این گروه دستگیر شود.

 وی گفت: به برکت مجاهدت های مردم ایران و پیروزی انقلاب اسلامی و دمیده شدن روح مسیحایی امام خمینی (ره) به مردم، عزت طلبی ارمانخواهی را به یک اصل تبدیل کرد جوانان ایران به نسلی مومن، آگاه و مبارز تبدیل شدند که نمونه آن را در دوران هشت سال دفاع مقدس دیدیم.

عضو خبرگان رهبری و تشخیص مصلحت  نظام افزود: ندای حق طلبی، عدالت خواهی و استکبار ستیزی ملت انقلابی و رشید ایران  طلیعه تمدن نوین اسلامی ایرانی را رقم زده است.

وی گفت: امروز موج خروشان تفکر انقلابی جوانان فرهیخته و مردان و زنان، برگرفته از آرمان‌ها و اندیشه های پیر جماران و با تمسّک به منظومه فکری آن حضرت و راهبردهای حکیمانه خلف صالحش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی)، موجب شده است مقابل تجزیه و فروپاشی ایران به ایستند.

مصباحی مقدم اظهار داشت:  این ملت مقاوم و شکوفا با گذر از تمام فراز و نشیب ها و با تحمل همه سختی ها عمق دشمنی ها و صف کشی دشمنان و توطئه گران باعث شده تا برخی کاستی‌ها، مشکلات و مسائل گریبانگیر معیشت و زندگی روزمره بخش های زیادی از اقشار اجتماعی شود که همگان بر این مشکلات اذعان دارند.

وی گفت: امروز دشمنان این ملت، تمامی امکانات و تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری و مزدوران و نفوذی های فکری و عملیاتی خود را به کار گرفته اند تا حرکت ملت ایران را به سوی قله های غرور و عزتمندی و مردم سالاری دینی و دموکراسی را کند یا متوقف کنند  غافل از آنکه شجره طیبه انقلاب، ریشه در اعتقادات و باورهای این مردم دارد و دریای خروشان همبستگی و وحدت و بالاتر از اینها تفکر و نقشه راه امامین انقلاب ، اقتدار و تمدن سازی اسلامی ایرانی را رقم خواهد زد.

عضو خبرگان رهبری و تشخیص مصلحت  نظام در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمنان پس از انقلاب تصور می کردند که ایران به آنها نیازمند است و بدون کمک آنان نمی تواند کشوری مستقل باشد، تصریح کرد: به برکت هدایت های امام راحل و رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری و حضور همیشه در صحنه مردم، امروز پس از گذشت  بیش از ۴ دهه  میهن ما نه تنها نیازی به بیگانگان ندارد بلکه ایران اسلامی به کشوری مستقل، مقتدر و با صلابت تبدیل شده است و هر روز به قدرتش افزوده می شود.

وی قدرت آمریکا را پس از انقلاب اسلامی در خاورمیانه رو به افول دانست و با بیان اینکه در عوض ایران اسلامی با همه فشارها و دشمنی ها اقتدار بیشتری پیدا کرده است، اظهار کرد: امریکا پس از انقلاب به علاوه از دست دادن ایران و نیافتن جایگزینی برای آن، لبنان، سوریه، عراق و افغانستان را نیز از دست داده و قدرتش در خاورمیانه دچار افت شده است.

مصباحی مقدم گفت: دولت روابط خوب و تدابیری مناسب با همسایگان تدارک دیده است و ارام ارام به سمت ثبات اقتصادی پیش می‌رویم  کسری بودجه در حال رفع شدن است فروش نفتمان خوب شده انشالله مردم هم به ارامش اقتصادی برسند.

تفکر غربی به دنبال محو همه ارزش‌های  دینی و انقلابی است

تفکر غربی به دنبال محو همه ارزش‌های  دینی و انقلابی است

انتهای پیام/

ارسال نظرات