حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
مسئول سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه حضرت جوادالائمه(ع) گفت: ادارات و نهادهای دولتی باید الگوی رعایت حجاب اسلامی باشند
کد خبر: ۹۵۱۸۷۵۳
|
۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳

به گزارش خبرگزاری بسیج، مسئول سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه حضرت جوادالائمه(ع) گفت: ادارات و نهادهای دولتی باید الگوی رعایت حجاب اسلامی باشندبه گزارش خبرگزاری بسیج،سرهنگ پاسدار حسن خاکسار با اشاره به اهمیت رعایت حجاب در دستگاه های اداری اظهار داشت: ادارات و نهادهای دولتی باید الگوی رعایت حجاب اسلامی باشند و لذا باید تدبیری اندیشیده شود تا در مواجه با بدحجابی بانوان در جامعه از التهاب خودداری و این فریضه واجب اسلامی به درستی مدیریت شود.

 

وی افزود: طبق گزارش‌های دریافتی از ادارات کل و دستگاه‌های اجرایی استان، در مقوله حجاب و عفاف، وضعیت پوشش بانوان نسبت به سال گذشته تغییری نکرده و رعایت حجاب اسلامی بانوان شاغل در نهادهای دولتی استان مطابق با دستورات دینی و قابل قبول است.

سرهنگ خاکسار با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی مطلوب در مقوله حجاب و عفاف بیان کرد: باید از ظرفیت علمی، دانشگاهی و دانش‌آموزی موجود برای فرهنگ سازی مبحث حجاب و عفاف در بین زنان و دختران استفاده شود و الگوی حضرت زهرا(س) کارآمدترین الگو در این راستا است.

وی با بیان اینکه باید از ابزار هنر و خلاقیت در مقوله حجاب و عفاف استفاده شود، گفت: استفاده از شیوه‌های جدید برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اسلامی در بین بانوان مورد توجه قرار گیرد و تا می توان از روش های گذشته که کارآمدی خود را از دست دادند پرهیز کرد.

خاکسار افزود: با برگزاری جهاد تبیین در خصوص عفاف حجاب میتوانیم فرضیه را در جامعه نهادینه کرد و باید متولیان بخش‌هایی نظیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصناف، شهرداری و میراث فرهنگی در سیمای شهری اقدامات تاثیرگذار انجام دهند و فرهنگ اسلامی در سیمای شهر نهادینه سازی شود.

وی ادامه داد: پدیده های اجتماعی و فرهنگی چند لایه و چند وجهی هستند و در موضوع حجاب و عفاف اقدامات ایجابی با اولویت و توأم با اقدامات سلبی دنبال می‌شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین