حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
تبریز- معاون اجرایی رئیس جمهور از آغاز فعالیت مستقل شرکت مس سونگون ورزقان خبر داد.
کد خبر: ۹۵۱۹۰۱۳
|
۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، منصوری همزمان با سفر استانی رئیس جمهوری به آذربایجان شرقی  گفت: یکی از مطالبات مردم استان در سفر قبلی رئیس جمهور، استقلال شرکت مس سونگون بود که پیشتر، این مجموعه زیر مجموعه شرکت ملی مس بود و مردم مطالبه درست و به حقی داشتند که این شرکت به صورت کامل مستقل شود و عواید ناشی از آن هم از نظر مالی و طرح‌های توسعه‌ای و هم در حوزه اشتغال در اختیار استان آذربایجان شرقی باشد. 

وی افزود: با دستوری که رئیس جمهور دادند و پیگیری‌هایی که انجام شد، این شرکت به صورت مستقل ثبت و هیئت مدیره و مدیرعامل آن مشخص شده و اکنون شرکت مس سونگون آذربایجان شرقی فعالیت خودش را از چند روز گذشته آغاز کرده است. 

دستور استقلال شرکت مس سونگون در سفر سال گذشته ریاست جمهوری به آذربایجان شرقی و در جریان حضور وی در جمع کارگران این شرکت در ورزقان صادر شد و امروز بعد از گذشت یک سال، در سفر دوم رئیسی به استان، رسما استقلال این شرکت اعلام شد.

مس سونگون بزرگترین معدن مس کشور است که در ۳۰ کیلومتری شهرستان ورزقان و در ۱۲۰ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع‌شده است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها