نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تصویب بندر آزاد تجاری بوشهر، تردد کشتی‌های ۵۰ هزار تنی یکی از نیازهای این بندر است که باید محقق شود.
کد خبر: ۹۵۱۹۲۶۴
|
۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، عبدالکریم جمیری صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر نقش اصحاب رسانه در جامعه در همه ابعاد توسعه و پیشرفت را نقش آفرین دانست و اظهار داشت: خبرنگاران و اصحاب رسانه در توسعه و پیشرفت پیشگام محسوب می‌شوند و تاکنون نقش خوبی ایفا کرده‌اند.

وی مجلس یازدهم را انقلابی دانست و با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: مقام معظم رهبری ضمن تأیید کارنامه مجلس یازدهم در عرصه‌های مختلف تصویب بر ساده‌زیستی و خدمتگزاری صادقانه به مردم تأکید کردند.

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیگیری حقوق ملوانان در عرصه‌های مختلف در دستور کار قرار دارد افزود: دوفوریتی طرح کالای همراه ملوان یا ته‌لنجی تصویب و پس از بررسی در کمیسیون اقتصادی مجلس، در صحن علنی مجلس مورد بررسی و رأی‌گیری قرار می‌گیرد که امید می‌رود تصویب و یکی از مطالبات به حق مردم ساحل‌نشین برطرف شود.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیمه ملوانان و صیادان مورد توجه ویژه قرار دارد تصریح کرد: در این زمینه در سال 1400 اعتباری معادل 500 میلیارد تومان مصوب شد که با اجرایی شدن آن شغل صیادی و ملوانی در ردیف مشاغل سخت و زیان‌آور قرار می‌گیرد.

جمیری به قانون فوق‌العاده مناطق عملیاتی کارکنان دولت پرداخت و بیان کرد: در این قانون حق مناطق عملیاتی و مزایای مربوط به کارکنان دولت و بازنشستگان برای عملیاتی شدن پیگیری می‌شود و نیاز به مصوبه دولت دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم بندر بوشهر، فعالیت تجاری، تخلیه و بارگیری کالا دانست و افزود: 2 سال پیش با پیگیری‌های انجام شده با افزایش عمق کانال دسترسی به بندر بوشهر تا 10.5 متر امکان تردد کشتی‌های 30 هزار تنی فراهم شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری برای افزایش عمق حوضچه بندر بوشهر تا 14 متر تصریح کرد: با توجه به تصویب و عملیاتی شدن بندر آزاد تجاری بوشهر، یکی از نیازهای مهم بندر آزاد بوشهر تردد کشتی‌های پهن پیکر است که باید با افزایش عمق کانال دسترسی به بندر بوشهر این مهم محقق می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به نیاز بندر آزاد تجاری بوشهر برای تردد کشتی‌های 50 هزار تنی اجرایی شدن این مهم در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی خط ریلی بوشهر را یکی دیگر از نیازهای بنادر استان از جمله بندر آزاد بوشهر دانست و تأکید کرد: باید راهکارهای تخصیص منابع اعتباری از محل تهاتر نفت ارائه و عملیاتی شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات