خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج گتوند؛ عاشورا و آنچه پس از آن گذشت، مهمترین واقعه تاریخ شیعه است که این روز سرخ و همه حوادث درونی اش از خاطر جهانیان محو نخواهد شد
کد خبر: ۹۵۳۰۰۶۰
|
۰۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۳

حجت الاسلام محمود عسکری در گفتگو با خبرنگار بسیج گتوند ، تعزیه را هنری برآمده از دل و بر جان‌ها نشسته دانست و گفت:  تعزیه رسانه‌ای است که تمام جلوه‌های دیداری و شنیداری و تمام مصادیق عزاداری از جمله زنجیرزنی، ‌سینه‌زنی، روضه‌خوانی و ... را در خود دارد و اگر تعزیه نبود پیام عاشورا به شکل امروزی به دست ما نمی‌رسید.

 

وی هدف از برپایی مجالس تعزیه خوانی اشاره کرد و گفت: تعزیه در راستای تبیین و تشریح سبک و سیره زندگانی ائمه معصومین(ع) و خصوصا حضرت اباعبدالله الحسین(ع) شکل گرفت و هدف آن آشنایی با اهداف قیام عاشورا و تشریح پیام های شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان است.

حجت الاسلام عسکری در ادامه افزود: عدم مطالعه کافی تاریخ، ورود برخی خرافات با نسخ تعزیه خوانی و توجه به حاشیه بجای اهمیت به متن از جمله آسیب های موجود در هنر تعزیه خوانی است.

لازم با ذکر است این مراسم تعزیه با همکاری شهرک شهید سلطانی و روستای دشت بزرگ برگزار شد     

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین