حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
خبرنگار بسیج امروز نیز به سراغ یک فرد امید آفرین از آذربایجان شرقی در شهر تبریز رفته است که در ادامه می‌خوانید.
کد خبر: ۹۵۳۸۱۰۶
|
۲۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۸

تولید چرم

خودتان را معرفی کنید و در مورد کارتان برای ما توضیح دهید؟

یونس فرشی متولد دهه شصت و لیسانس مکانیک دارای دو فرزند، بیش از ۱۰سال است که در حوزه چرم فعالیت دارم.

با توجه به رشته تحصیلی که دارید چرا سراغ کار چرم رفتید؟

پدرم کارخانه چرم داشتند بعد از تحصیلات موقعیت شغلی مناسب در زمینه تحصیلی خودم پیدا نکردم، با توجه به اینکه پدر نیز به کمک من نیاز داشت من به کمک پدر رفتم با استفاده از از تجربیات پدر و استفاده از طرح‌های جدید نوآوری، بهره‌وری کارخانه را افزایش دادمدر حال حاضر در حوزه چرم دوزی محصولات چرمی فعالیت دارم و یک شبکه از کارگاه‌های مختلف دارم که تعدادی نیز با من همکاری دارند.


پوست را از کجا خریداری می‌کنید؟

پوست خام را از تمامی مناطق ایران خریداری می‌کنیم از شهر‌های مثل سیستان، تهران، تبریز و...

ما پوست را از صفر دباغی کرده و تبدیل به چرم می‌کنیم و به البسه مثل کیف، کفش، کمربند و... تبدیل می‌شود. یعنی زنجیره تولید را یک مرحله پیشتر بردیم و از پوست خام چرم تولید کردیم و از چرم محصول چرمی تولید کردیم


چند نفر در کار گاه‌های شما مشغول به کار هستند؟

به صورت مستقیم ۱۰ نفر و بیشتر از ۵۰ نفر در کارگاه کیف کار می‌کنند، این افراد روزمزد هستند؛ کار در کارگاه‌ها متفاوت است.


آیا درآمد در این حرفه خوب است؟

بسته به سرمایه‌گذاری دارد بعضی اوقات خوب است بعضی اوقات نه؛ در این محصول تورم دیر‌تر پدیدار می‌شود، چون به صورت چکی کار می‌کنیم، تا پارسال قیمت ما خوب بود قیمت‌ها نسبت به درآمد مردم است مثلاً کارمندی که ۱۰ میلیون تومان درآمد دارد یک کفش ۵۰۰ هزار تومانی را خیلی بهتر می‌خرد، اما تورم که آمد دیگر این فرد توانایی خرید این کفش را ندارد.

بازاریابی شما از چه طریقی است؟

سال‌های اول محصول را حضوری معرفی می‌کردیم، نمونه جنس معرفی می‌شد. از طریق فضای مجازی نیز سفارش داریم.

شما در این حوزه چقدر موفق بودید؟

در مسیر هستیم باید بیشتر موفق می‌بودم، اما موفقیت‌هایی را کسب کردم بزرگ‌ترین دلیل موفقیت من پدرم بود که کارخانه داشت من توانستم از پتانسیل کارخانه استفاده کنم همچنین افراد موفق و با همت بلند که پای کار این حوزه بودند، توانستم موفقیت‌های زیادی کسب کنم.

آیا خارج از کشور فروش داشتید یا خیر؟

صادراتی که مستقر باشم تا محصول را عرضه کنم خیر، اما پیگیر این کار هستم، برند ما چنار چرم تبریز است برای خارج کشور نیز تلاش‌های صورت گرفته مهمانانی از روسیه، اربیل عراق، ترکیه آمدند کار‌هایی انجام داده شده با شرکتی در داخل کشور نیز گفتگو‌های صورت گرفته است تا بازاریابی بین المللی برای ما انجام دهد این شرکت در رابطه با ارتباط گرفتن با کشور‌های آفریقایی و اروپایی است، دارند پیگیری می‌کنند هنوز نتیجه خاصی بدست نیامده است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین