حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مسئول گروه جهادی خادمان جهادگر می گوید: تاکنون حدود ۳۰ هزار نفر از کسانی که به مشهد مقدس نرفته بودند و یا در زمان های خیلی دور مشرف شده بودند از طریق این گروه به مشهد مقدس اعزام شده اند. این فعال جهادی همچنین می گوید اگر هرکسی فقط یکبار در اردوهای جهادی شرکت کند خاطره لذت معنوی آن را همیشه در خاطره خواهد داشت.
کد خبر: ۹۵۳۸۸۳۰
|
۲۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰

اعزام ۳۰ هزارمشهد نرفته به بهشت رضوی/ لذت کارهای جهادی را بچشیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، برای اطلاع بیشتر از جزئیات فعالیت این گروه جهادی، گفتگو کرده ام با محمد بخشی، مسئول این گروه که توجه شما عزیزان مخاطب را به آن جلب می‌کنم.

با سلام. لطفا در ابتدا بفرمائید گروه جهادی شما از چه سالی شروع به فعالیت کرد؟ و حوزه فعالیت‌های آن در کدام بخش‌ها می‌باشد؟
گروه جهادی خادمان جهادگر از سال ۸۶ شکل گرفت، اما شروع فعالیت‌های جهادی بنده در فضای دانشجویی بود و بعد از فارغ‌التحصیلی آن را تقویت کردم. گروه در چند حوزه فعالیت دارد: نخست در بخش محرومیت‌زدایی مانند ارائه خدمات عمرانی، پزشکی، دام‌پزشکی و... به نیازمندان. بخش دیگر فعالیت‌های گروه جهادی خادمان جهادی به ستاد زیارت اهالی مناطق محروم برمی‌گردد. از سال ۸۷ این کار معنوی آغاز شد و کسانی که مشهد نرفته بودند و یا در سال‌های خیلی دورمشرف شده بودند را به مشهد می‌بردیم و به مدت ۴ روز تمام امور مربوط به اسکان، تغذیه و برنامه‌های فرهنگی این عزیزان را انجام می‌دادیم. یکی دیگر از فعالیت‌های گروه ما که در تهران انجام می‌شود موضوع فعالیت‌های تربیتی است. یک کانون تربیتی پسرانه و یک کانون تربیتی دخترانه داریم که فعالیت‌های آموزشی، تربیتی، ورزشی و اردویی را در طول سال انجام می‌دهند. همچنین در چهارراه نظام آباد یک مراسم عزاداری داریم در دهه محرم و دیگر مناسبت‌ها که در فضای باز برگزار می‌شود رویکرد مناسب و خوبی دارد.

تا الان چه تعداد از این افراد به مشهد مقدس مشرف شده اند؟
حدود ۳۰ هزار نفر را تاکنون به مشهد برده‌ایم.

گروه جهادی منتظران ظهور تاکنون در چند حوادث طبیعی حضور داشته است؟
ما در سیل پل‌دختر، زلزله سرپل ذهاب و زلزله هریس حضور داشته ایم.

تاکنون در چند استان کشور فعالیت جهادی داشته اید؟
در استان‌های سیستان‌وبلوچستان، کرمان، ایلام، خوزستان، آذربایجان شرقی، زنجان، خراسان‌های رضوی و جنوبی فعالیت جهادی داشته‌ایم.

در ایام کرونا چه خدماتی داشتید؟
برنامه مفصلی داشتیم مانند دوختن ماسک و ضدعفونی کردن و برنامه‌های دیگر.

اعضای گروهتان چند نفر هستند؟
حلقه اصلی گروه حدود ۲۰ نفر، بدنه ثابت گروه ۶۰ تا ۷۰ نفر. اما افراد متغیر زیادی داریم که با گروه همکاری می‌کنند.

در طول سال، متوسط چند روز مأموریت می‌روید؟
حداقل دو برنامه در مناطق محروم داریم که آخرین بار آن مربوط به چند هفته پیش در یکی از مناطق محروم استان گلستان است که اعضا توانستند سنگ‌چینی کنار جاده و آب‌رسانی به آن‌جا را به سرانجام برسانند.

ستاد اعزام به مشهد در طول سال چند برنامه اعزام به مشهد دارد؟
برخی از سال‌ها تا ۴ سفر، اما امسال تاکنون فقط یک سفر داشته‌ایم و در این آخرین سفر، حدود ۴۰۰ کودک کار را موفق شدیم به این سفر معنوی اعزام کنیم.

برنامه‌های تربیتی و فرهنگی شما چگونه است؟
ما هر هفته برنامه‌های تربیتی برگزار می‌کنیم، اما در تابستان به‌علت اوقات فراغت بچه‌ها تا ۳ برنامه هم در هفته داشته‌ایم.

برنامه‌های فرهنگی و تربیتی شما در کدام منطقه برگزار می‌شود؟ در منطقه نارمک تهران و حدود ۱۰۰ دختر خانم و حدود ۱۲۰ آقا پسر مخاطب برنامه‌های ما می‌باشند.

تابه‌حال چند اردوی جهادی داشته‌اید؟
حداقل ۴۰ تا ۵۰ اردوی جهادی داشته‌ایم. از اردوی یک هفته‌ای تا اردوی حدود ۱۵ روز.

از چه زمان و چگونه وارد کار‌های جهادی شدید؟
سال دوم دبیرستان با برخی از معلمان خود به اردوی جهادی رفتیم و آغاز کار جذب ما در این کار‌ها از آن‌جا آغاز شد و بنده مدیون آن‌ها می‌باشم. بعد از آن هم، چون در فضای مسجد و بسیج و هیات و تحت تأثیر فضای معنوی آن بودیم موفق شدیم این کار را تداوم ببخشیم.

کار‌های جهانی برای شما تا چه لذت‌بخش بوده است؟
خیلی زیاد.

برای دیگر همراهان تان تا چقدر لذت‌بخش بوده است؟
اگر هر فردی فقط یک‌بار در این اردو‌ها شرکت کند اعتراف خواهد کرد که این اردو‌های جهادی از بهترین سفر‌های عمرش بوده است. با آن که کار‌های جهادی سخت است، اما برای بیشتر بچه‌ها لذت‌بخش و خاطره آمیز می‌باشد.

آیا خاطره‌ای از اردو‌های جهادی دارید؟
بله. در یک اردو خیلی از بچه‌ها سرما خورده بودند، اما به‌علت روحیه جهادی و لذت‌بخش بودن این کار‌ها هرروز صبح می‌آمدند و آمپولی تزریق و تا شب کار می‌کردند باز فردا به‌همین منوال می‌آمدند و این کار را تکرار و مجدد مشغول کار می‌شدند که این روحیه و جدیت در کار، ناشی از عشق آن‌ها به کار‌های جهادی است.

برای افزایش کمی و کیفی کار‌های جهادی آیا پیشنهادی دارید؟
ابتدا باید این کار‌ها در جامعه به خوبی بیان و مطرح شود. دوم باید مردمی شود و سوم اینکه این کار‌های جهادی باید به جوان‌ها سپرده شود تا شاهد افزایش کمی و کیفی آن باشیم.

هزینه‌های جهادی را از کجا تامین می‌کنید؟
قسمت عمده آن از طریق کمک‌های خیرین و قسمتی هم از طریق دوستان و اعضای گروه‌های جهادی تامین می‌شود. همچنین باید بگویم باصطلاح ما خودمان هم بدرستی نفهمیدیم این هزینه‌ها از کجا می‌آید؟ ابتدای شروع کار نگران تامین هزینه‌ها هستیم، اما از جایی که فکر نمی‌کنیم خدا آن را می‌رساند. قسمتی از هزینه‌ها را هم از خود اعضای گروه جهادی می‌گیریم یعنی بخشی از هزینه‌ها مثل هزینه رفت‌وآمدشان به اردوی جهادی را از خود آن‌ها دریافت می‌کنیم.

ممنون از شما بابت این گفتگو. یاعلی

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین