خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
رییس پژوهشکده دفاع مقدس در همایش سراسری جهاد تا مقاومت از دیروز تا امروز؛
سردار عراقی عنوان کرد: انقلاب با حضور مردمی به پیروزی رسید که از تمام هستی خود گذشتند. برخی ها در داخل و خارج برای کشور زحمت ایجاد می کنند اما بدانند انقلاب اسلامی برقلب ها حکومت می کند.
کد خبر: ۹۵۴۰۳۸۶
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۸

 

قزوین_ به گزارش بسیج، سردار عبدالله عراقی رییس پژوهشکده دفاع مقدس و از فرماندهان دوران دفاع مقدس در همایش سراسری جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز، در جمع پیشکسوتان، مسئولان نظامی و سیاسی استان در سالن حضرت الزهرا(س) سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین از نقش زنان و خانواده ها با ذکر خاطره ای، دوران طلایی ملت ایران را که با وحدت و همدلی در برابر تمام دنیای استکبار ایستادند روایت کرد.

رییس پژوهشکده دفاع مقدس با ذکر خاطره ای گفت: سال ۱۳۶۰ گروهی از قزوین به جبهه گیلان غرب اعزام شدیم که ۴ قبضه سلاح ژ۳، چهار خشاب و ۳ نارنجک به ازای هر نفر مهمات داشتیم. شرایط بسیار سنگین بود و بخش بزرگی از کشور مورد تهاجم ما جوانمردانه دشمن قرار گرفته بود و دنیای استکبار ما را در شدیدترین شرایط تحریمی کنترل می کرد تا منافع خویش را در منطقه حفظ کند.

به دلیل صعب العبور بودن مسیر برای تردد و حمل بار برای نیروها از قاطر استفاده می کردیم، در یکی از روزها دستور داده شد تا مقداری جیره غذایی برای رزمندگان ارسال شود لذا بچه ها انجام وظیفه کردند و مقداری جیره غذایی بسته بندی شده برای رزمندگان ارسال شده بود.

وقتی بسته های آجیل و مواد غذایی را باز کردیم یک نامه داخل بسته ها وجود داشت و من نامه را باز کردم که یک دختر نو جوان نامه را نوشته بود و متن نامه آن قدر کریمانه بود که هر وقت مرور خاطرات می کنم جز اشک و روزهای از دست رفته کاری نمی شود کرد.

وی با صدای بغض آلود نامه را خواند و افزود: بنام خدا، برادر رزمنده این بسته غذایی که برای شما ارسال می کنم مربوط به خانواده ماست، من و مادرم با هم زندگی می کنیم برادر هم نداریم که کمک حالمان باشد پدرم نیز عمرش را به شما داده است. من و مادرم برای تامین نیاز و امرار معاش خودمان به بازار می رویم و بار تحویل می گیریم. در منزل تمیز می کنیم در مقابل مزد اندکی دریافت می کنیم. من و مادرم پس از مدتی کار به جای دستمزد مقداری از همان آجیل را گرفتیم برای کمک به جبهه ارسال کردیم.

عراقی در پاین افزود: رزمندگان را صدا زدیم نامه دخترنوجوان خوانده شد لذا یک روحیه عجیبی بین نیروها به وجود آمد همان شب در سنگر، زیارت عاشورا خوانده شد، انقلاب با این مردمان به پیروزی رسیده است برخی ها در داخل و خارج برای کشور زحمت ایجاد می کنند اما بدانند انقلاب اسلامی برقلب ها حکومت می کند.

 

انتهای پیام/۱۰۰۲/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین