حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
استاندار خراسان جنوبی گفت: خود جوش بودن، انقلابی و مردمی بودن از مهمترین خصوصیات گروه‌های جهادی است که باید حفظ شود.
کد خبر: ۹۵۴۰۴۸۴
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۸

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی امروز در نشست صمیمی با مسئولان قرارگاه و شورا‌های جهادی استان که در آستانه هفته دفاع مقدس برگزار شد، ضمن گرامیداشت این هفته و یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: بیان دستاورد‌های دفاع مقدس و آثار و پیامد‌های آن مهمترین محور سخنرانی روز گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس بود.

استاندار با بیان اینکه دشمن سه هدف نابودی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی را دنبال می‌کرد، گفت: نابودی نظام اسلامی مهمترین هدف مثلث استکباری و صدام از تحمیل جنگ علیه ایران اسلامی بود که هشت سال طول کشید.

قناعت عنوان کرد: بر اساس تحلیل استراتژیست‌های غربی جنگ هشت ساله، یک و نیم برابر جنگ جهانی اول و دو برابر جنگ جهانی دوم بوده که بر ملت ایران تحمیل شده است.

وی به بیان دستاورد‌های دفاع مقدس بر گرفته از سخنان مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: جنگ تحمیلی باعث شناخت بهتر توانایی‌هایمان شد و این خود بر توان دفاعی جمهوری اسلامی افزود.

استاندار بیان کرد: از دیگر دستاورد‌های دفاع مقدس این است که کشور را از تهاجم‌های احتمالی ایمن کرده و مرز‌های فکری و معرفتی انقلابی اسلامی گسترش یافته است.

قناعت با بیان اینکه دفاع مقدس یک فرهنگ و مکتب جهادی است، ادامه داد: آنچه که دفاع مقدس را تبدیل به یک فرهنگ کرد آرمان‌خواهی رزمندگان بود که امروز هم جهادگران باید این آرمان‌خواهی را حفظ کنند و وابسته به دولت‌ها نشوند.

وی افزود: در تمام جنگ‌های متداول دنیا حضور در جبهه اجباری است، اما در هشت سال دفاع مقدس ایران این مسئله مطرح نبود بلکه همه گوش به فرمان حضرت امام راحل بودند و برای دفاع از کشور، داوطلبانه به جبهه‌ها می‌رفتند.

وی به اقدامات ارزنده دولت سیزدهم در استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای دولت سیزدهم در حوزه زیر ساختی، عمرانی و اقتصادی اقدامات خوبی در خراسان جنوبی رقم خورده است.

استاندار با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم به طرح توسعه نهبندان پنج هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت، افزود: جذب سرمایه‌گذار یکی دیگر از تأکیدات رهبر معظم انقلاب در سفر به نهبندان بوده است.

وی عنوان کرد: ورود سرمایه‌گذار نیازمند تأمین زیرساخت‌ها است که در این زمینه هم تاکنون دولت سیزدهم اقدامات شاخصی انجام داده است.

قناعت، خام‌فروشی را مهمترین مشکل خراسان جنوبی دانست و بیان کرد: در طی یکسال و نیم اخیر عملیات اجرایی حدود ۱۵ واحد فرآوری در سطح استان آغاز شده که اقدام بسیار خوبی بود، اما در مقایسه با استان‌های دیگر عقب هستیم.

وی گفت: کلنگ‌زنی بزرگترین واحد تولیدی فلورین اسید گرید خاورمیانه در نهبندان انجام شد که تا دهه فجر امسال فاز یک آن افتتاح می‌شود.

استاندار با تأکید بر اینکه نهضت آسفالت در دولت سیزدهم از دیگر اقدامات است که قابل مقایسه با دولت‌های قبل نیست، ادامه داد: پروژه راه آهن با عنایت و اشرافیت مقام معظم رهبری به صورت جدی وارد فاز عملیاتی شده که اتفاق بزرگی برای استان محسوب می‌شود.

قناعت عنوان کرد: در خصوص طرح انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی نیز اقدامات خوبی انجام شده که هماهنگی برای برگزاری تور رسانه‌ای انجام خواهد شد تا گزارش آن برای مردم منعکس شود.

وی یکی از دغدغه‌های مردم زیرکوه را نبود بیمارستان در این شهرستان عنوان کرد که در دولت سیزدهم این پروژه تعریف شد و اعتبار گرفت و اکنون حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: هزار و ۸۵۰ هکتار در یک سال و نیم اخیر به محدوده شهری استان اضافه شد که برای ساخت مسکن نهضت ملی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استاندار افزود: نهضت ملی مسکن برای مرکز استان در بهترین نقطه شهر و سایت زعفرانیه انتخاب شده و حدود ۹۰۰ واحد مسکن تا دهه فجر امسال آماده بهره برداری و افتتاح خواهد شد.

استاندار در ادامه از جهادگران استان خواست تا در کار‌های جهادی به بحث تبیین دستاورد‌ها و اقدامات دولت و نظام اسلامی برای امیدآفرینی در جامعه ورود کنند.

قناعت تعامل و هماهنگی برای رفع موانع پیش پای گروه‌های جهادی را ضروری دانست و گفت: در این زمینه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند به گروه‌های جهادی استان کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه حضور گروه‌های جهادی مهمان باید با اعلام نیاز استان باشد، تأکید کرد: حمایت و پشتیبانی از این گروه‌های جهادی تخصصی مهمان خارج از استان نیز فقط با هماهنگی استانداری و بسیج سازندگی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها