حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
زنجان _ فرمانده سپاه استان زنجان گفت:رمز پیروزی رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس وحدت کلمه و ایمان به خدا بود.
کد خبر: ۹۵۴۰۶۱۱
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۵

وحدت  رمز پیروزی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس بود

به گزارش خبرنگار بسیج زنجان؛ سردار جهانبخش کرمی، فرمانده سپاه استان زنجان در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی اشراق اظهار داشت: انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل و با مجاهدت ملت ایران بر همه شیاطین به ویژه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها پیروز و حکومت اسلامی تشکیل شد.

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس، روز‌های تلخی بود، اما ملت ایران ۸ سال در مقابل همه جبهه استکبار ایستادند و مقاومت کردند، تصریح کرد: دستاورد بزرگی در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی داشتیم و به همین دلیل این هفته برای گرامیداشت یادو خاطره شهدا و حماسه ملت شریف ایران به نام هفته دفاع مقدس، نامگذاری و انتخاب شده است.

وی تاکید کرد:مصونیت، اعتبار و عزت کشور، مرهون دفاع مقدس است، زیرا جنگ هشت سال دفاع مقدس با پشتیبانی همه ابرقدرت‌ها از رژیم بعثی علیه کشورمان آغاز شد و با اقتدار، عزت و ایستادگی ایران اسلامی پایان یافت.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان تصریح کرد: تمام شیاطین برای از بین بردن انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد عمل شدند و اقدام به ایجاد ناامنی و فراهم کردن جنگ علیه کشورمان کردند؛ اما لطف خداوند متعال و وجود، ولی محترم فقیه حضرت امام (ره) در رأس حکومت اسلامی و همینطور حضور مردم عاشورایی و ولایی حاضر در صحنه سبب شد دشمنان به اهداف شومشان نرسند.

وی تصریح کرد: وحدت رمز پیروزی رزمندگان اسلام بود و این مردم ولایتمدار وارد صحنه دفاع مقدس شدند و برای دفاع از انقلاب و نظام همه جانبه برای مقابله با دشمن لباس رزم پوشیدند.

سردار کرمی با اشاره به اینکه رژیم بعث آغازگر جنگ بود، افزود: جنگ جهانی در جغرافیای کوچک بود و در حصر آبادان و در حصر خرمشهر رزمندگان به فرمان، ولی امر خود لبیک گفتند.

وی با بیان اینکه صدام اذعان کرده بود اگر ایرانی‌ها خرمشهر را پس بگیرند من کلید بصره را به آنان می‌دهم، گفت: دشمن گمان می‌کرد در مدت کوتاه می‌تواند کشور ایران را تصرف کند، اما ایستادگی و مقاومت ملت ایران نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد و حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمنان نیفتاد.

فرمانده سپاه استان زنجان خاطر نشان کرد:زمانی که حضرت امام (ره) فرمودند که خرمشهر باید آزاد شود رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس خرمشهر را آزاد کردند و در عملیات خیبر رزمندگان اسلام رشادت‌ها و مجاهدت‌های منحصر به فرد از خود به نمایش گذاشتند.

این مسئول با اشاره به اینکه اتحاد نیرو‌های مسلح در دفاع مقدس بی نظیر بود، گفت: ارتشی‌های دلاور دوش تا دوش پاسداران و بسیجیان مقابل دشمنان ایستادگی می‌کردند و در اوج وحدت در هشت سال دفاع مقدس حماسه آفریدند.

سردار کرمی اضافه کرد:زیباترین صحنه‌ها بدرقه رزمندگان توسط مادرانشان بود که با خوشحالی فرزندان خود را راهی جبهه‌ها می‌کردند و مادرانی بودند که تنها فرزند خود و یا چند فرزند را بدرقه می‌کردند.

این مسئول خاطرنشان کرد:امروز عظمت وعزت و استقلال کشور را مدیون خون شهدا هستیم و امروز این موضوع بر عهده همه پیشکسوتان و آزادگان و پدران و مادران است تا از جنگ و رشادت‌های رزمندگان اسلام بگویند و نسل جوان را آشنا نمایند.

فرمانده سپاه استان زنجان از اجتماع بزرگ جوانان نقش آفرین گام دوم انقلاب در زنجان خبر داد و گفت: این همایش روز چهارشنبه ۵ مهر ماه سال جاری با حضور نوجوانان و جوانان استان در پیاده راه سبزه میدان با سخنرانی سردار اوصانلو از فرماندهان دفاع مقدس برگزار می‌شود.

ارسال نظرات