خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
مروری بر زندگی نامه سرباز شهید ترور ، شهید علی سلمانوند از روستای پل بریده شهرستان باغملک که در ترور رژه ۳۱ شهریور آسمانی شد.  
کد خبر: ۹۵۴۰۶۲۶
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۵

سرباز شهید علی سلمانوند در روز شانزدهم بهمن ماه سال ۱۳۷۳ مصادف با ۲۰ رمضان در خانواده ای مذهبی و متدین در روستای پل بریده از توابع شهرستان باغملک به دنیا آمد.

 پدرش قدمعلی کشاورز است و مادرش خانم اشرفی نام دارد که خانه دار است و شهید علی فرزند هفتم آنها محسوب می شد.

 پس از طی کردن دوره کودکی به مدرسه رفت و دوران ابتدایی را در روستا و دوره راهنمایی و دبیرستان را در شهرستان باغملک با معدل خوبی پشت سر گذاشت و بعد از اخذ مدرک دیپلم در رشته مدیریت وارد دانشگاه آزاد باغملک شد و تا مقطع کارشناسی ادامه داد.

شهید علی سلمانوند بسیار به خانواده احترام می گذاشت و از همان دوران راهنمایی مشغول به کار شد و نان آور خانواده بود ، حتی گاهی در کارگاه های مرغداری کار می کرد تا مخارج زندگی را تامین کند و در کنار درسش به کار دامداری و کشاورزی به والدینش نیز کمک می کرد.

 پسری بسیار فعال و زرنگ بود و در کار و درس بسیار پشتکار زیادی داشت ، در ترم آخر دانشگاه وارد یک شرکت راهسازی شده بود و مهندسین شرکت بسیار از ایشان راضی بودند به طوری که حتی حاضر بودند سربازیش را بخرند تا او نرود ولی ایشان قبول نکرد و برای رفتن به سربازی آماده شد.

بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه خدمت سربازی خود را با لشکر ۷ ولیعصر (عج) خوزستان آغاز کرد.

شهید علی سلمانوند در صبح روز شنبه ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۹۷ در رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس در بلوار اهواز حضور داشت و به همراه ۲۲ نفر دیگر از جمله شهید سید خلیل هاشمی‌فر، شهید امید حسینی، شهید امید نریمیسایی، شهید شهید سینا آقاجری، شهید میلاد جهانگیری‌نژاد، شهید مهران زرافشان، شهید سعید کریمی، شهید نبی دریس، شهید یونس پورجلو و سردار شهید امید فرجی‌زنگنه توسط تروریست‌های بزدل و فریب خورده به شهادت رسید.

 

در روز دوشنبه دوم مهرماه، پیکر پاک سرباز شهید علی سلمانوند از شهدای عملیات تروریستی ۳۱ شهریورماه به همراه دیگر شهدا، با حضور گسترده و کم نظیر مردم استان خوزستان، استان خراسان رضوی، استان لرستان، استان اصفهان و چند استان دیگر در اهواز تشییع شد.

پس از آن پیکر سرباز شهید علی سلمانوند به شهر هفتکل انتقال یافت و با حضور پرشور مردم و خانواده‌های معظم شهدا به همراه سرباز شهید امید نریمیسایی و سردار شهید امید فرجی‌زنگنه تشییع شد.

مزار ایشان در زادگاهش روستای پل بریده شهرستان باغملک میباشد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین